Povzetek predavanja Samozavesten otrok in vabilo na predavanje 15. 11. 2017

Predavanje Mami, oči, pomagajta mi, da se umirim, predavanje zakonske in družinske terapevtke Nataše Vrbnjak, 15. 11. 2017 ob 17.00, telovadnica enote Kekec

Starši pa tudi drugi vzgojitelji se večkrat znajdemo v situacijah, ko moramo umiriti otrokova močna čutenja, naj si bodo to strah, jeza, žalost ali sram, ki se sprožijo spričo nekaterih dogodkov. Velikokrat menimo, da bi moral otrok to že obvladati, če je vzgojen, starši pa bi morali to znati doseči, če so dobri starši.

Nevroznanstveniki, ki v zadnjih letih uspešno proučujejo možgane, nam s svojimi dognanji sporočajo, da to ne drži, saj so ugotovili, da otrokovi možgani tega ne zmorejo, dokler jim starši pri razvoju mehanizma za umirjanje čutenj, ki je v možganih, ne pomagajo s svojimi odraslimi, umirjenimi možgani. Kot moramo otroke naučiti, kako se drži žlico in zaveže čevlje, jih moramo naučiti tudi, kako se ljudje pomirimo, ko smo vznemirjeni.

a predavanju se bomo seznanili s prijemi, kako to doseči, da se starši v takih situacijah ne bomo  počutili nemočne in bomo otroku pomagali, da se bodo njegovi možganski deli, odgovorni za umirjanje čutenj, povezali tako, da mu bodo omogočali, da se bo tudi kasneje v življenju umirjal na zdrav način ter za to ne bo potreboval nadomestnih, nezdravih načinov, kot so zasvojenost z računalnikom, s telefonom, hrano, z alkoholom in drogami … Gre torej za mehanizem, ki bistveno vpliva na to, kako bo otrok tudi kot odrasel čustvoval, mislil in se vedel, in od katerega je torej odvisna kakovost njegovega življenja.

Povzetek predavanja SAMOZAVESTEN OTROK

/images/uploads/povzetek_predavanja_Samozavesten_otrok_11_10_Vrtec_Jarše.pdf

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.