Povzetek predavanja Samozavesten otrok in vabilo na predavanje 15. 11. 2017

Predavanje Mami, oči, pomagajta mi, da se umirim, predavanje zakonske in družinske terapevtke Nataše Vrbnjak, 15. 11. 2017 ob 17.00, telovadnica enote Kekec

Starši pa tudi drugi vzgojitelji se večkrat znajdemo v situacijah, ko moramo umiriti otrokova močna čutenja, naj si bodo to strah, jeza, žalost ali sram, ki se sprožijo spričo nekaterih dogodkov. Velikokrat menimo, da bi moral otrok to že obvladati, če je vzgojen, starši pa bi morali to znati doseči, če so dobri starši.

Nevroznanstveniki, ki v zadnjih letih uspešno proučujejo možgane, nam s svojimi dognanji sporočajo, da to ne drži, saj so ugotovili, da otrokovi možgani tega ne zmorejo, dokler jim starši pri razvoju mehanizma za umirjanje čutenj, ki je v možganih, ne pomagajo s svojimi odraslimi, umirjenimi možgani. Kot moramo otroke naučiti, kako se drži žlico in zaveže čevlje, jih moramo naučiti tudi, kako se ljudje pomirimo, ko smo vznemirjeni.

a predavanju se bomo seznanili s prijemi, kako to doseči, da se starši v takih situacijah ne bomo  počutili nemočne in bomo otroku pomagali, da se bodo njegovi možganski deli, odgovorni za umirjanje čutenj, povezali tako, da mu bodo omogočali, da se bo tudi kasneje v življenju umirjal na zdrav način ter za to ne bo potreboval nadomestnih, nezdravih načinov, kot so zasvojenost z računalnikom, s telefonom, hrano, z alkoholom in drogami … Gre torej za mehanizem, ki bistveno vpliva na to, kako bo otrok tudi kot odrasel čustvoval, mislil in se vedel, in od katerega je torej odvisna kakovost njegovega življenja.

Povzetek predavanja SAMOZAVESTEN OTROK

/images/uploads/povzetek_predavanja_Samozavesten_otrok_11_10_Vrtec_Jarše.pdf

Sanacija fasade v bližini enote na Rožičevi ulici

17.08.2018 - Spoštovani starši, obveščamo vas, da se bo danes začela sanacija fasade z dodatno toplotno izolacijo na objektu Rožičeva ulica 6, ki je v neposredni bližini vhoda enote Rožle na Rožičevi ulici.Dostop do vrtca bo neomejen. Izvajalci prenove se opravičujejo za hrup. Dela bodo potekala cca. 60 dni Hvala za razumevanje.

Krajši program v Vrtcu Jarše

18.07.2018 - Spoštovani starši, v kolikor vaš otrok do konca tekočega šolskega leta dopolni 5 let in NI vključen v noben vrtec v Ljubljani, vas vabimo k vpisu v krajši program. Več v celotni novici!

Združevanje med poletjem

4.07.2018 - Spoštovani starši, v celotni novici vas čaka obvestilo glede združevanja poleti. Dežurni enoti bosta enota Mojca in enota Rožle na Rožičevi ulici. Prosimo vas za strpnost in razumevanje. Hvala in prijetno poletje.