Center medgeneracijskega učenja

SPLOŠNO O PROJEKTU

Javni Zavod Cene Štupar povabi naš vrtec k sodelovanju v projektu in 12.2.2014 Zavod z našim vrtcem podpiše sporazum o sodelovanju.

V projekt se vključi cel vrtec, vse enote in vse starostne skupine od 1-6 let. Ker gre za medgeneracijsko povezovanje in učenje, nam poleg projekta »Etika in vrednote« manjka predvsem povezovanje življenja z našo tradicijo, zato se je vodstvo vrtca odločilo za sodelovanje pri projektu. K projektu so seveda vabljeni vsi; otroci, starši, bratje, sestre, strici, tete, babice, dedki, prijatelji…saj gre za medgeneracijsko povezovanje in učenje. Otroci so v tem predšolskem obdobju najbolj dovzetni za učenje in tudi v našem vrtcu se srečuje več generacij, ki lahko svoje znanje delijo med seboj.

V šolskem letu 2017/2018 zopet sodelujemo z javnim zavodomo Cene Štupar, ki v mesecu maju ponuja več kot 250 brezplačnih delavnic, več  na povezavi https://www.cene-stupar.si/sl/novice/brezplacne-delavnice-tvu-2018.

Mi smo pa že na morju

18.06.2018 - Dragi starši najstarejših otrok, sporočamo, da so otroci srečno prispeli na morje (Poreč, Špadiče), vreme je prekrasno!

Obveščanje o novicah na spletni strani

14.06.2018 - Spoštovani starši, skladno z novo evropsko uredbo, ki je stopila v veljavo 25. maja 2018 (DGPR), ki opredeljuje tudi način pošiljanja e- obvestil, vam sporočamo, da vam lahko pošiljamo naša obvestila samo v primeru, da nam za to date vaše pisno soglasje. V kolikor želite biti še naprej obveščeni o naših aktivnostih v vrtcu vas prosimo, da na spodnji povezavi, ki jo dobite na vaš el.naslov, osvežite vaše podatke (glejte prilogo v celotni novici). V kolikor ne želite več prejemati naših novic, spodaj v vaši el. pošti z našo novico kliknite na zavihek odjava in v skladu z GDPR-jem boste izbrisani iz naše evidence in ne boste več prejemali naših novic. Hvala za razumevanje

Izlet na Mengeško kočo

8.06.2018 - Mengeška koča, sreda, 6.6.2018. Soparno poznopomladno popoldne. Nevihtne oblake je razpihal otroški smeh. V zavetju gozdne poti smo se povzpeli do vrha. Nekateri prvič, drugi v spomin na “stare čase”. Preizkusili večino športnih ovir na trimstezi. Ni nas bilo veliko, a tudi tisti najmanjši koraki so dosegli cilj. Naprej in nazaj. Naš pogovor na poti nazaj razkrije vse:”Kdaj gremo spet in kam nas vodi naslednji izlet?”. Pustimo se presenetiti ... do jeseni!