Živalski kotiček Vrtca Jarše

V Vrtcu Jarše že nekaj let poteka projekt ZAVETIŠČE ZA ŽIVALI. Imamo jih kar nekaj s katerimi se lahko pohvalimo. Večino teh živali smo prejeli v oskrbo od naših otrok, prijateljev, sorodnikov, ki bodisi niso mogli več skrbeti za njih ali niso imeli prostorskih zmožnosti. Tako smo se odločili, da bomo za njih poskrbeli mi in jim omogočili kar se da dostojno in prijetno življenje. Nekatere živali smo dokupili, da druge ne bi bile osamljene. Tako smo tekom leto naredili pravo malo zbirko različnih vrst na katero smo zelo ponosni.

Opis fotografij:

ŽELVA PIKA

Pika, Pika, pikica
to je njena slikica.

Pred 18-imi leti smo jo v skrb dobili
in zeloooo smo se je razveselili.

Rada se po vrtcu sprehaja,
kadar jo božamo pa rada ponagaja.

Briketi in solata ji gredo v slast
a meso, to je njena strast.

POTOČNI RAKI

Potočni rakci turkizni so,
ki pod kamni se skrivajo.
Čisto kristalno vodo imajo,
v kateri se radi igrajo.

PAJČOLANKA EVGENIJA IN ZLATA RIBICA JUDITA

To pa sta Evgenija in Judita,
ki se vedno za repki lovita.

Pajčolanka in zlata ribica
med kamni radi raziskujeta
in nas skozi akvarij opazujeta.

AKVARIJSKE RIBE

V tem akvariju pa so ribice živorodne,
ki niso prav nič nerodne.

Moliji in gupiji samozavestno svoje barve predstavljajo
in zaradi hrane rade kamne prestavljajo.

Botka pa ima prav posebno vlogo,
da ni veliko polžkov zelo dobro opravlja svojo nalogo.

POLJUBČEK VANDA

Poljubček Vanda z nami je že 8 let,
vajena je prav vsega povprek.

Vsako jutro s poljubčki nas pozdravi
in se razveseli, ko jih nazaj od nas dobi.

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.