Živalski kotiček Vrtca Jarše

V Vrtcu Jarše že nekaj let poteka projekt ZAVETIŠČE ZA ŽIVALI. Imamo jih kar nekaj s katerimi se lahko pohvalimo. Večino teh živali smo prejeli v oskrbo od naših otrok, prijateljev, sorodnikov, ki bodisi niso mogli več skrbeti za njih ali niso imeli prostorskih zmožnosti. Tako smo se odločili, da bomo za njih poskrbeli mi in jim omogočili kar se da dostojno in prijetno življenje. Nekatere živali smo dokupili, da druge ne bi bile osamljene. Tako smo tekom leto naredili pravo malo zbirko različnih vrst na katero smo zelo ponosni.

Opis fotografij:

ŽELVA PIKA

Pika, Pika, pikica
to je njena slikica.

Pred 18-imi leti smo jo v skrb dobili
in zeloooo smo se je razveselili.

Rada se po vrtcu sprehaja,
kadar jo božamo pa rada ponagaja.

Briketi in solata ji gredo v slast
a meso, to je njena strast.

POTOČNI RAKI

Potočni rakci turkizni so,
ki pod kamni se skrivajo.
Čisto kristalno vodo imajo,
v kateri se radi igrajo.

PAJČOLANKA EVGENIJA IN ZLATA RIBICA JUDITA

To pa sta Evgenija in Judita,
ki se vedno za repki lovita.

Pajčolanka in zlata ribica
med kamni radi raziskujeta
in nas skozi akvarij opazujeta.

AKVARIJSKE RIBE

V tem akvariju pa so ribice živorodne,
ki niso prav nič nerodne.

Moliji in gupiji samozavestno svoje barve predstavljajo
in zaradi hrane rade kamne prestavljajo.

Botka pa ima prav posebno vlogo,
da ni veliko polžkov zelo dobro opravlja svojo nalogo.

POLJUBČEK VANDA

Poljubček Vanda z nami je že 8 let,
vajena je prav vsega povprek.

Vsako jutro s poljubčki nas pozdravi
in se razveseli, ko jih nazaj od nas dobi.

Obvestilo o stavki

19.01.2018 - Spoštovani starši, na dan 14. 2. 2018 je načrtovana stavka v vseh VIZ ustanovah. Pojasnila so v dopisu SVIZ-a, ki je v celotni novici. Na ta dan bo organizirano varstvo. Hvala za vaše razumevanje in strpnost.

Povzetek predavanja Partnerski odnos z dne 10. 1. 2018

11.01.2018 - Spoštovani starši, v celotni novici je krajši povzetek predavanja predavatelja Andreja Pešca o partnerskem odnosu z dne 10. 1. 2018. Naslednje predavanje bo o vzgoji otrok. Predaval bo Marko Juhant. Vabljeni 12. 9. 2018 k poslušanju!

Vabilo na predavanje v okviru Šole za starše

5.01.2018 - Spoštovani starši in strokovni delavci, lepo vabljeni na tretje predavanje v okviru šole za starše, ki bo v sredo, 10. 1. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15 z naslovom PARTNERSKI ODNOS. Predaval bo Andrej Pešec. Ob vzgoji otrok oče in mama pozabita na prvobitni, njun odnos. Kako je ta pomemben in kakšno vlogo ima pri odraščanju otrok, pa nam bo povedal predavatelj. Več o vsebini predavanja in predavatelju si lahko preberete na spletni strani http://www.znanjezazivljenje.si . Lepo vabljeni!