Živalski kotiček Vrtca Jarše

V Vrtcu Jarše že nekaj let poteka projekt ZAVETIŠČE ZA ŽIVALI. Imamo jih kar nekaj s katerimi se lahko pohvalimo. Večino teh živali smo prejeli v oskrbo od naših otrok, prijateljev, sorodnikov, ki bodisi niso mogli več skrbeti za njih ali niso imeli prostorskih zmožnosti. Tako smo se odločili, da bomo za njih poskrbeli mi in jim omogočili kar se da dostojno in prijetno življenje. Nekatere živali smo dokupili, da druge ne bi bile osamljene. Tako smo tekom leto naredili pravo malo zbirko različnih vrst na katero smo zelo ponosni.

Opis fotografij:

ŽELVA PIKA

Pika, Pika, pikica
to je njena slikica.

Pred 18-imi leti smo jo v skrb dobili
in zeloooo smo se je razveselili.

Rada se po vrtcu sprehaja,
kadar jo božamo pa rada ponagaja.

Briketi in solata ji gredo v slast
a meso, to je njena strast.

POTOČNI RAKI

Potočni rakci turkizni so,
ki pod kamni se skrivajo.
Čisto kristalno vodo imajo,
v kateri se radi igrajo.

PAJČOLANKA EVGENIJA IN ZLATA RIBICA JUDITA

To pa sta Evgenija in Judita,
ki se vedno za repki lovita.

Pajčolanka in zlata ribica
med kamni radi raziskujeta
in nas skozi akvarij opazujeta.

AKVARIJSKE RIBE

V tem akvariju pa so ribice živorodne,
ki niso prav nič nerodne.

Moliji in gupiji samozavestno svoje barve predstavljajo
in zaradi hrane rade kamne prestavljajo.

Botka pa ima prav posebno vlogo,
da ni veliko polžkov zelo dobro opravlja svojo nalogo.

POLJUBČEK VANDA

Poljubček Vanda z nami je že 8 let,
vajena je prav vsega povprek.

Vsako jutro s poljubčki nas pozdravi
in se razveseli, ko jih nazaj od nas dobi.

Mi smo pa že na morju

18.06.2018 - Dragi starši najstarejših otrok, sporočamo, da so otroci srečno prispeli na morje (Poreč, Špadiče), vreme je prekrasno!

Obveščanje o novicah na spletni strani

14.06.2018 - Spoštovani starši, skladno z novo evropsko uredbo, ki je stopila v veljavo 25. maja 2018 (DGPR), ki opredeljuje tudi način pošiljanja e- obvestil, vam sporočamo, da vam lahko pošiljamo naša obvestila samo v primeru, da nam za to date vaše pisno soglasje. V kolikor želite biti še naprej obveščeni o naših aktivnostih v vrtcu vas prosimo, da na spodnji povezavi, ki jo dobite na vaš el.naslov, osvežite vaše podatke (glejte prilogo v celotni novici). V kolikor ne želite več prejemati naših novic, spodaj v vaši el. pošti z našo novico kliknite na zavihek odjava in v skladu z GDPR-jem boste izbrisani iz naše evidence in ne boste več prejemali naših novic. Hvala za razumevanje

Izlet na Mengeško kočo

8.06.2018 - Mengeška koča, sreda, 6.6.2018. Soparno poznopomladno popoldne. Nevihtne oblake je razpihal otroški smeh. V zavetju gozdne poti smo se povzpeli do vrha. Nekateri prvič, drugi v spomin na “stare čase”. Preizkusili večino športnih ovir na trimstezi. Ni nas bilo veliko, a tudi tisti najmanjši koraki so dosegli cilj. Naprej in nazaj. Naš pogovor na poti nazaj razkrije vse:”Kdaj gremo spet in kam nas vodi naslednji izlet?”. Pustimo se presenetiti ... do jeseni!