Šolski ekovrtovi

Projekt ŠOLSKI EKOVRTOVI - Vzgajamo za trajnostni razvoj

V sodelovanju z Inštitutom za trajnostni razvoj si bo Vrtec Jarše v naslednjih letih prizadeval pridobiti znak Šolski Ekovrtovi. Pridobitev znaka pomeni priznanje za upoštevanje temeljnih načel ekološkega vrtnarjenja, ki jih je postavil Inštitut za trajnostni razvoj. Prepričani smo, da je ekološko ozaveščanje temelj naše prihodnosti in prihodnosti naših otrok! Prav tako bomo v projekt Ekovrtov vključili medgeneracijsko sodelovanje, naše aktivnosti pa lahko spremljate na naši spletni strani.

Zakaj so EKOVRTOVI potrebni?
Ogromno otrok vse več časa preživi v računalniških svetovih, neposrednega stika z naravo in tudi s pridelavo hrane pa imajo vse manj. Le kako naj otrokom pomagamo, da bodo razumeli in čutili pomen narave, varstva okolja in medsebojnega sodelovanja, če tega stika nimajo? Otroci, ki živijo na podeželju ali celo na kmetijah, pa pogosto ne vedo, kako lahko hrano pridelujemo ekološko.

Šolski ekovrt je čudovita popestritev okolice vrtca in zanimiv učni poligon za otroke – spoznavanje rastlin, pridelkov, vrtnih prebivalcev, procesov v naravi, kot tudi rokovanje z orodjem in zemljo.

Več o programu lahko preberete na: http://www.solskiekovrt.si/ v priponki.

Vrtec Jarše že od leta 2011 postavlja samooskrbne vrtove po enotah vrtca v sodelovanju s starši in otroki. Od leta 2013 sodelujemo z inštitutom za trajnostni razvoj in smo vključeni v projekt mreže šolskih EKOVRTOV. Sledimo smernicam ter pravilom ekološkega vrtnarjenja. V letošnjem letu pa smo bili nagrajeni in pridobili znak EKOVRTA kar Vam v nadaljevanju s ponosom predstavljamo.

Ekipa EKOVRTOV Vrtca Jarše

ČASTNA IZJAVA
/images/uploads/astna_izjava_Vrtec_Jarše.pdf

EKO VRT

/images/uploads/EKO_Vrt_-_Vrtec_Jarše.pdf

PREDSTAVITEV EKO VRTA

/images/uploads/Predstavitvena_foto._Vrtec_Jarše.pdf

PRIDOBITEV ZNAKA EKO VRT

/images/uploads/Pridobitev_znaka_za_Vrtec_Jarše_-_dokumentacija_PDF.pdf

KOLOBARJENJE

/images/uploads/Načrt_kolobarjenja.pdf

KOMPOSTIRANJE

/images/uploads/Načrt_kompostiranja.pdf

POROČILO O PROJEKTU EKO VRTIČKI

/images/uploads/Ekovrtički_-_pdf.pdf

Mi smo pa že na morju

18.06.2018 - Dragi starši najstarejših otrok, sporočamo, da so otroci srečno prispeli na morje (Poreč, Špadiče), vreme je prekrasno!

Obveščanje o novicah na spletni strani

14.06.2018 - Spoštovani starši, skladno z novo evropsko uredbo, ki je stopila v veljavo 25. maja 2018 (DGPR), ki opredeljuje tudi način pošiljanja e- obvestil, vam sporočamo, da vam lahko pošiljamo naša obvestila samo v primeru, da nam za to date vaše pisno soglasje. V kolikor želite biti še naprej obveščeni o naših aktivnostih v vrtcu vas prosimo, da na spodnji povezavi, ki jo dobite na vaš el.naslov, osvežite vaše podatke (glejte prilogo v celotni novici). V kolikor ne želite več prejemati naših novic, spodaj v vaši el. pošti z našo novico kliknite na zavihek odjava in v skladu z GDPR-jem boste izbrisani iz naše evidence in ne boste več prejemali naših novic. Hvala za razumevanje

Izlet na Mengeško kočo

8.06.2018 - Mengeška koča, sreda, 6.6.2018. Soparno poznopomladno popoldne. Nevihtne oblake je razpihal otroški smeh. V zavetju gozdne poti smo se povzpeli do vrha. Nekateri prvič, drugi v spomin na “stare čase”. Preizkusili večino športnih ovir na trimstezi. Ni nas bilo veliko, a tudi tisti najmanjši koraki so dosegli cilj. Naprej in nazaj. Naš pogovor na poti nazaj razkrije vse:”Kdaj gremo spet in kam nas vodi naslednji izlet?”. Pustimo se presenetiti ... do jeseni!