Šolski ekovrtovi

Projekt ŠOLSKI EKOVRTOVI - Vzgajamo za trajnostni razvoj

V sodelovanju z Inštitutom za trajnostni razvoj si bo Vrtec Jarše v naslednjih letih prizadeval pridobiti znak Šolski Ekovrtovi. Pridobitev znaka pomeni priznanje za upoštevanje temeljnih načel ekološkega vrtnarjenja, ki jih je postavil Inštitut za trajnostni razvoj. Prepričani smo, da je ekološko ozaveščanje temelj naše prihodnosti in prihodnosti naših otrok! Prav tako bomo v projekt Ekovrtov vključili medgeneracijsko sodelovanje, naše aktivnosti pa lahko spremljate na naši spletni strani.

Zakaj so EKOVRTOVI potrebni?
Ogromno otrok vse več časa preživi v računalniških svetovih, neposrednega stika z naravo in tudi s pridelavo hrane pa imajo vse manj. Le kako naj otrokom pomagamo, da bodo razumeli in čutili pomen narave, varstva okolja in medsebojnega sodelovanja, če tega stika nimajo? Otroci, ki živijo na podeželju ali celo na kmetijah, pa pogosto ne vedo, kako lahko hrano pridelujemo ekološko.

Šolski ekovrt je čudovita popestritev okolice vrtca in zanimiv učni poligon za otroke – spoznavanje rastlin, pridelkov, vrtnih prebivalcev, procesov v naravi, kot tudi rokovanje z orodjem in zemljo.

Več o programu lahko preberete na: http://www.solskiekovrt.si/ v priponki.

Vrtec Jarše že od leta 2011 postavlja samooskrbne vrtove po enotah vrtca v sodelovanju s starši in otroki. Od leta 2013 sodelujemo z inštitutom za trajnostni razvoj in smo vključeni v projekt mreže šolskih EKOVRTOV. Sledimo smernicam ter pravilom ekološkega vrtnarjenja. V letošnjem letu pa smo bili nagrajeni in pridobili znak EKOVRTA kar Vam v nadaljevanju s ponosom predstavljamo.

Ekipa EKOVRTOV Vrtca Jarše

ČASTNA IZJAVA
/images/uploads/astna_izjava_Vrtec_Jarše.pdf

EKO VRT

/images/uploads/EKO_Vrt_-_Vrtec_Jarše.pdf

PREDSTAVITEV EKO VRTA

/images/uploads/Predstavitvena_foto._Vrtec_Jarše.pdf

PRIDOBITEV ZNAKA EKO VRT

/images/uploads/Pridobitev_znaka_za_Vrtec_Jarše_-_dokumentacija_PDF.pdf

KOLOBARJENJE

/images/uploads/Načrt_kolobarjenja.pdf

KOMPOSTIRANJE

/images/uploads/Načrt_kompostiranja.pdf

POROČILO O PROJEKTU EKO VRTIČKI

/images/uploads/Ekovrtički_-_pdf.pdf

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.