Šolski ekovrtovi

Projekt ŠOLSKI EKOVRTOVI - Vzgajamo za trajnostni razvoj

V sodelovanju z Inštitutom za trajnostni razvoj si bo Vrtec Jarše v naslednjih letih prizadeval pridobiti znak Šolski Ekovrtovi. Pridobitev znaka pomeni priznanje za upoštevanje temeljnih načel ekološkega vrtnarjenja, ki jih je postavil Inštitut za trajnostni razvoj. Prepričani smo, da je ekološko ozaveščanje temelj naše prihodnosti in prihodnosti naših otrok! Prav tako bomo v projekt Ekovrtov vključili medgeneracijsko sodelovanje, naše aktivnosti pa lahko spremljate na naši spletni strani.

Zakaj so EKOVRTOVI potrebni?
Ogromno otrok vse več časa preživi v računalniških svetovih, neposrednega stika z naravo in tudi s pridelavo hrane pa imajo vse manj. Le kako naj otrokom pomagamo, da bodo razumeli in čutili pomen narave, varstva okolja in medsebojnega sodelovanja, če tega stika nimajo? Otroci, ki živijo na podeželju ali celo na kmetijah, pa pogosto ne vedo, kako lahko hrano pridelujemo ekološko.

Šolski ekovrt je čudovita popestritev okolice vrtca in zanimiv učni poligon za otroke – spoznavanje rastlin, pridelkov, vrtnih prebivalcev, procesov v naravi, kot tudi rokovanje z orodjem in zemljo.

Več o programu lahko preberete na: http://www.solskiekovrt.si/ v priponki.

Vrtec Jarše že od leta 2011 postavlja samooskrbne vrtove po enotah vrtca v sodelovanju s starši in otroki. Od leta 2013 sodelujemo z inštitutom za trajnostni razvoj in smo vključeni v projekt mreže šolskih EKOVRTOV. Sledimo smernicam ter pravilom ekološkega vrtnarjenja. V letošnjem letu pa smo bili nagrajeni in pridobili znak EKOVRTA kar Vam v nadaljevanju s ponosom predstavljamo.

Ekipa EKOVRTOV Vrtca Jarše

ČASTNA IZJAVA
/images/uploads/astna_izjava_Vrtec_Jarše.pdf

EKO VRT

/images/uploads/EKO_Vrt_-_Vrtec_Jarše.pdf

PREDSTAVITEV EKO VRTA

/images/uploads/Predstavitvena_foto._Vrtec_Jarše.pdf

PRIDOBITEV ZNAKA EKO VRT

/images/uploads/Pridobitev_znaka_za_Vrtec_Jarše_-_dokumentacija_PDF.pdf

KOLOBARJENJE

/images/uploads/Načrt_kolobarjenja.pdf

KOMPOSTIRANJE

/images/uploads/Načrt_kompostiranja.pdf

POROČILO O PROJEKTU EKO VRTIČKI

/images/uploads/Ekovrtički_-_pdf.pdf

Vabilo na predavanje - Šola za starše, 15. 11.

8.11.2017 - Spoštovani starši, vabljeni na predavanje, ki bo v sredo 15. 11. 2017 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec. Na predavanju se boste seznanili s strategijami, ki bodo pomagale umiriti otrokova močna čustva. Več o vsebini predavanja v celotni novici.

Vabilo na predavanje - Šola za starše, 15. 11.

So vaši otroci cepljeni?

7.11.2017 - Spoštovani starši, podatki Nacionalnega inštituta za javno zdravje iz leta 2015 kažejo, da je najnižja precepljenost z obveznimi cepivi v državi ravno v Mestni občini Ljubljana. V celotni novici je obvestilo.