VPIS OTROK

VPIS IN IZPIS

Če vas zanima vpis v naš vrtec in še nisto popolnoma prepričani, v ta namen vsako leto priredimo Dan odprtih vrat Vrtca Jarše, v času pred uradnim potekom vpisa. V letu 2018 bo to 21. 2. 2018 od 9.30 ure do 11. 00 ure v vseh naših štirih enotah. Vljudno vabljeni!

Vse informacije o vpisu starši lahko dobite pri svetovalni delavki Ajdi Bivic na mobilnem telefonu 031 579 492 ali po el. pošti svetovalna.sluzba@vrtec-jarse.si.

Starši lahko otroka vpisujejo in vključujejo na podlagi prijave preko celega leta, uradni vpis je javno objavljen v začetku marca oz poteka ponavadi od 1. 3. do 15. 3. Vpis bo potekal vsak dan med 1. 3. in 15. 3. od 8.00 do 15.00 ure, odmor za malico od 12.00 do 12.30 ure, v četrtek, 1. 3. in 8. 3. pa tudi do 18.00 ure. Vpisujemo otroke od prvega leta do vstopa v šolo. Če je v vrtec vpisanih več otrok, kot je prostih mest, odloča o sprejemu komisija za sprejem otrok. Pri sprejemanju in razporejanju otrok v oddelke se mora upoštevati Pravilnik o normativih in kadrovskih pogojih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje.

Več o postopku vpisa si lahko preberete na spletni strani Mestne občine Ljubljana:

ODLOK O SPREJEMU OTROK V VRTEC

/images/uploads/Odlok_o_spremembah_in_dopolnitvah_Odloka_o_sprejemu_otrok_v_vrtec_(Ur.l._RS_št._8-2018).pdf

Vloga za vpis za šolsko leto 2018/2019

/images/uploads/vloga_za_vpis_2018_2019.docx

Vpisni list starši lahko natisnejo in ga pošljejo na naslov vrtca Rožičeva ulica 10, 1000 Ljubljana.

Rok za izpis otroka iz vrtca, ki velja tudi za otroke, ki odhajajo v šolo, je 15 dni pred želenim izstopom. Obrazec za prijavo ali odjavo otroka dobijo starši v katerikoli enoti ali na upravi vrtca.

PLAČILO PROGRAMA

Informacije o plačilu vrtca na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport:

Informacije o uveljavljanju znižanega plačila vrtca na spletni strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve:

REZERVACIJA

Starši otrok, za katere je Mestna občina Ljubljana po veljavni zakonodaji dolžna kriti del cene programa predšolske vzgoje v vrtcu, lahko uveljavljajo rezervacijo v obdobju od 1. junija do 30. septembra. Rezervacijo lahko uveljavljajo za neprekinjeno odsotnost otroka najmanj en in največ dva meseca. Obrazec za rezervacijo dobijo straši na upravi ali na spletni strani vrtca.

Starši opravijo rezervacijo tako, da izpolnijo obrazec o rezervaciji ter ga oddajo najmanj 7 dni pred odsotnostjo otroka. Rezervacija se obračuna le tistim otrokom, katerih občina pisno soglaša, da bo pokrila razliko do cene programa in na  takšen način.

Predavanje Marka Juhanta

5.09.2018 - Spoštovani starši, lepo vabljeni na brezplačno predavanje Marka Juhanta, ki bo v sredo, 12. 9. ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15.Več v celotni novici.

Novi začetki, nove poti

31.08.2018 - Otroško, igrivo in nasmejano novo vrtčevsko leto. Popotnica novim doživetjem je v celotni novici. Kolektiv Vrtca Jarše

Gostovanje vrtca Zelena Jama

31.08.2018 - Spoštovani starši, od 3. 9. 2018 do predvidoma 3. 11. 2018 bo v enoti Kekec gostoval Vrtec Zelena Jama zaradi sanacijskih del v njihovem vrtcu. Več v celotni novici. Prosimo vas za razumevanje in strpnost.