Za starše

Sodelovanje s starši

PRAVICE

• Sodelovanje med vrtcem in starši je pomemben vidik kakovosti predšolske vzgoje, saj prav to sodelovanje veliko prispeva k ustreznemu dopolnjevanju družinske in institucionalne vzgoje.
  • Pri odnosu med vrtcem in starši je zelo pomembna delitev odgovornosti in različnih pristojnosti. Vrtec naj staršem nudi storitve katere navaja Kurikulum, starši pa morajo upoštevati meje svojega soodločanja, ki ne smejo posegati v strokovnost institucije.
  • Starši imajo pravico sodelovati pri načrtovanju življenja in dela v vrtcu in v oddelku ter po dogovoru z vzgojiteljem aktivno sodelovati pri vzgojnem delu, vendar ob upoštevanju strokovne avtonomnosti vrtca.
  • Starši imajo pravico do postopnega uvajanja otroka v vrtec in možnost dogovora o najbolj sprejemljivem načinu vključevanja svojega otroka v vrtec.
  • Staršem je na voljo publikacija o vrtcih, ki vključuje vse informacije v skladu z zakonom in ustreznimi pravilniki.
  • Oglasne deske pred igralnico so namenjene obveščanju staršev o tem, katere dejavnosti potekajo, kako se odvija življenje v oddelku.
  • Starši imajo pravico od sprotne izmenjave informacij in poglobljenega pogovora o otroku z vzgojiteljico in njeno pomočnico/pomočnikom, s svetovalno službo.

(povzeto po Kurikulumu za vrtce)

DOLŽNOSTI

• Staršem, ki do vrtca nimajo izpolnjenih vseh zapadlih obveznosti, vrtec ni več dolžan zagotoviti prostega mesta za otroka v isti enoti.
  • Starši se v pogodbi zavezujejo, da bodo pri prehodu in odhodu spoštovali veljavni hišni red in poslovalni čas. Če bodo starši odpeljali otroka iz vrtca po preteku poslovalnega časa, jim je vrtec upravičen zaračunati dodatne stroške varstva.
  • Starši v pogodbi izjavijo, da bo otrok v vrtec pripeljan oz. odpeljan iz vrtca z osebami napisanimi v pogodbi.
  • Starši v vrtec javijo vsako odsotnost otroka in sporočijo tudi vzrok odsotnosti. Otroka, ki ob prihodu v vrtec kaže očitne znake slabega počutja, vrtec ni dolžan sprejeti. Če slabo počutje nastopi med bivanjem v vrtcu, se starše o tem obvesti, le-ti pa so dolžni čim prej priti po otroka.
  • V pogodbi se starši zavezujejo, da bodo redno poravnavali vrtcu mesečno izstavljen račun.
  • Staršem se pri plačilu za vrtec v primeru odsotnosti otroka iz vrtca plačilo zniža za stroške prehrane z naslednjim dnem, če odsotnost otroka sporočijo do 9. ure.
  • Izpis otroka iz vrtca starši sporočijo vsaj 15 dni pred nameravanim izpisom.
  • Začasen izpis med trajanjem šolskega leta, to je med 1. septembrom in 31. avgustom naslednjega leta, ni mogoč.

( povzeto po Pogodbi o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca)

PROJEKT ETIKA IN VREDNOTE

Vrtec Jarše sodeluje v projektu Etika in vrednote. V priponki si lahko preberete vse o poteku projekta pri nas in na spletni povezavi http://www.iev.si.

PREDSTAVITEV_PROGRAMA_etika.docx

Obvestilo o stavki

19.01.2018 - Spoštovani starši, na dan 14. 2. 2018 je načrtovana stavka v vseh VIZ ustanovah. Pojasnila so v dopisu SVIZ-a, ki je v celotni novici. Na ta dan bo organizirano varstvo. Hvala za vaše razumevanje in strpnost.

Povzetek predavanja Partnerski odnos z dne 10. 1. 2018

11.01.2018 - Spoštovani starši, v celotni novici je krajši povzetek predavanja predavatelja Andreja Pešca o partnerskem odnosu z dne 10. 1. 2018. Naslednje predavanje bo o vzgoji otrok. Predaval bo Marko Juhant. Vabljeni 12. 9. 2018 k poslušanju!

Vabilo na predavanje v okviru Šole za starše

5.01.2018 - Spoštovani starši in strokovni delavci, lepo vabljeni na tretje predavanje v okviru šole za starše, ki bo v sredo, 10. 1. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15 z naslovom PARTNERSKI ODNOS. Predaval bo Andrej Pešec. Ob vzgoji otrok oče in mama pozabita na prvobitni, njun odnos. Kako je ta pomemben in kakšno vlogo ima pri odraščanju otrok, pa nam bo povedal predavatelj. Več o vsebini predavanja in predavatelju si lahko preberete na spletni strani http://www.znanjezazivljenje.si . Lepo vabljeni!