Za starše

Sodelovanje s starši

PRAVICE

• Sodelovanje med vrtcem in starši je pomemben vidik kakovosti predšolske vzgoje, saj prav to sodelovanje veliko prispeva k ustreznemu dopolnjevanju družinske in institucionalne vzgoje.
  • Pri odnosu med vrtcem in starši je zelo pomembna delitev odgovornosti in različnih pristojnosti. Vrtec naj staršem nudi storitve katere navaja Kurikulum, starši pa morajo upoštevati meje svojega soodločanja, ki ne smejo posegati v strokovnost institucije.
  • Starši imajo pravico sodelovati pri načrtovanju življenja in dela v vrtcu in v oddelku ter po dogovoru z vzgojiteljem aktivno sodelovati pri vzgojnem delu, vendar ob upoštevanju strokovne avtonomnosti vrtca.
  • Starši imajo pravico do postopnega uvajanja otroka v vrtec in možnost dogovora o najbolj sprejemljivem načinu vključevanja svojega otroka v vrtec.
  • Staršem je na voljo publikacija o vrtcih, ki vključuje vse informacije v skladu z zakonom in ustreznimi pravilniki.
  • Oglasne deske pred igralnico so namenjene obveščanju staršev o tem, katere dejavnosti potekajo, kako se odvija življenje v oddelku.
  • Starši imajo pravico od sprotne izmenjave informacij in poglobljenega pogovora o otroku z vzgojiteljico in njeno pomočnico/pomočnikom, s svetovalno službo.

(povzeto po Kurikulumu za vrtce)

DOLŽNOSTI

• Staršem, ki do vrtca nimajo izpolnjenih vseh zapadlih obveznosti, vrtec ni več dolžan zagotoviti prostega mesta za otroka v isti enoti.
  • Starši se v pogodbi zavezujejo, da bodo pri prehodu in odhodu spoštovali veljavni hišni red in poslovalni čas. Če bodo starši odpeljali otroka iz vrtca po preteku poslovalnega časa, jim je vrtec upravičen zaračunati dodatne stroške varstva.
  • Starši v pogodbi izjavijo, da bo otrok v vrtec pripeljan oz. odpeljan iz vrtca z osebami napisanimi v pogodbi.
  • Starši v vrtec javijo vsako odsotnost otroka in sporočijo tudi vzrok odsotnosti. Otroka, ki ob prihodu v vrtec kaže očitne znake slabega počutja, vrtec ni dolžan sprejeti. Če slabo počutje nastopi med bivanjem v vrtcu, se starše o tem obvesti, le-ti pa so dolžni čim prej priti po otroka.
  • V pogodbi se starši zavezujejo, da bodo redno poravnavali vrtcu mesečno izstavljen račun.
  • Staršem se pri plačilu za vrtec v primeru odsotnosti otroka iz vrtca plačilo zniža za stroške prehrane z naslednjim dnem, če odsotnost otroka sporočijo do 9. ure.
  • Izpis otroka iz vrtca starši sporočijo vsaj 15 dni pred nameravanim izpisom.
  • Začasen izpis med trajanjem šolskega leta, to je med 1. septembrom in 31. avgustom naslednjega leta, ni mogoč.

( povzeto po Pogodbi o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca)

Otrok in igrače

9.11.2018 - Spoštovani starši! Lepo vabljeni na drugo predavanje v tem šolskem letu,ki bo v sredo, 14. 11. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec. Predavala nam bo socialna pedagoginja Damjana Šmid na temo OTROK IN IGRAČE. Več o sami vsebini predavanja v celotni novici. Pridružite se nam!

Združevanje v času jesenskih počitnic

25.10.2018 - Spoštovani starši, v tednu od 29. 10. 2018 do 1. 11. 2018 sta dežurni enoti Rožle in enota Kekec, v petek, 2. 11. 2018 le enota Kekec. Vse podrobnosti so v obvestilu v celotni novici. Prijetne praznike!

Vabilo na predavanje

10.10.2018 - Spoštovani starši, v sredo, 17. 10. 2018 ob 17.00 uri vas vabimo na predavanje, ki je bilo med starši preteklo šolsko leto izjemno dobro sprejeto. Predavanje bo v telovadnici enote Kekec z naslovom VZGOJNI IZZIVI, vodila ga bo psihologinja Lea Beznik. Prijazno vabljeni!