Za starše

Sodelovanje s starši

PRAVICE

• Sodelovanje med vrtcem in starši je pomemben vidik kakovosti predšolske vzgoje, saj prav to sodelovanje veliko prispeva k ustreznemu dopolnjevanju družinske in institucionalne vzgoje.
  • Pri odnosu med vrtcem in starši je zelo pomembna delitev odgovornosti in različnih pristojnosti. Vrtec naj staršem nudi storitve katere navaja Kurikulum, starši pa morajo upoštevati meje svojega soodločanja, ki ne smejo posegati v strokovnost institucije.
  • Starši imajo pravico sodelovati pri načrtovanju življenja in dela v vrtcu in v oddelku ter po dogovoru z vzgojiteljem aktivno sodelovati pri vzgojnem delu, vendar ob upoštevanju strokovne avtonomnosti vrtca.
  • Starši imajo pravico do postopnega uvajanja otroka v vrtec in možnost dogovora o najbolj sprejemljivem načinu vključevanja svojega otroka v vrtec.
  • Staršem je na voljo publikacija o vrtcih, ki vključuje vse informacije v skladu z zakonom in ustreznimi pravilniki.
  • Oglasne deske pred igralnico so namenjene obveščanju staršev o tem, katere dejavnosti potekajo, kako se odvija življenje v oddelku.
  • Starši imajo pravico od sprotne izmenjave informacij in poglobljenega pogovora o otroku z vzgojiteljico in njeno pomočnico/pomočnikom, s svetovalno službo.

(povzeto po Kurikulumu za vrtce)

DOLŽNOSTI

• Staršem, ki do vrtca nimajo izpolnjenih vseh zapadlih obveznosti, vrtec ni več dolžan zagotoviti prostega mesta za otroka v isti enoti.
  • Starši se v pogodbi zavezujejo, da bodo pri prehodu in odhodu spoštovali veljavni hišni red in poslovalni čas. Če bodo starši odpeljali otroka iz vrtca po preteku poslovalnega časa, jim je vrtec upravičen zaračunati dodatne stroške varstva.
  • Starši v pogodbi izjavijo, da bo otrok v vrtec pripeljan oz. odpeljan iz vrtca z osebami napisanimi v pogodbi.
  • Starši v vrtec javijo vsako odsotnost otroka in sporočijo tudi vzrok odsotnosti. Otroka, ki ob prihodu v vrtec kaže očitne znake slabega počutja, vrtec ni dolžan sprejeti. Če slabo počutje nastopi med bivanjem v vrtcu, se starše o tem obvesti, le-ti pa so dolžni čim prej priti po otroka.
  • V pogodbi se starši zavezujejo, da bodo redno poravnavali vrtcu mesečno izstavljen račun.
  • Staršem se pri plačilu za vrtec v primeru odsotnosti otroka iz vrtca plačilo zniža za stroške prehrane z naslednjim dnem, če odsotnost otroka sporočijo do 9. ure.
  • Izpis otroka iz vrtca starši sporočijo vsaj 15 dni pred nameravanim izpisom.
  • Začasen izpis med trajanjem šolskega leta, to je med 1. septembrom in 31. avgustom naslednjega leta, ni mogoč.

( povzeto po Pogodbi o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca)

PROJEKT ETIKA IN VREDNOTE

Vrtec Jarše sodeluje v projektu Etika in vrednote. V priponki si lahko preberete vse o poteku projekta pri nas in na spletni povezavi http://www.iev.si.

PREDSTAVITEV_PROGRAMA_etika.docx

Centralni čakalni seznam za sprejem v vrtec v Ljubljani za šolsko leto 2018/2019

22.05.2018 - Objavljamo Centralni čakalni seznam za ljubljanske javne vrtce za šolsko leto 2018/19 na dan 18. maj 2018. V vrtce je sprejetih 2.868 otrok, od tega 2.357 za I. in 511 otrok za II. starostno obdobje. Ljubljanski vrtci so prejeli 3.510 vlog za vpis otrok za šolsko leto 2018/19, od tega 2.964 vlog za I. in 546 vlog za II. starostno obdobje. Za primerjavo – za vpis v šolskem letu 2017/18 (na dan 19. 5. 2017) so vrtci sprejeli 3.727 vlog, od tega 3.156 vlog za I. starostno obdobje in 571 vlog za II. starostno obdobje. Za šolsko leto 2018/2019 je bilo sprejetih 2.868 otrok, od tega 2.357 otrok za I. starostno obdobje in 511 otrok za II. starostno obdobje. Za 42 otrok so starši že podali odpoved vloge, od tega je bilo 36 odpovedi vlog za I. starostno obdobje in 6 odpovedi za II. starostno obdobje. Več v celotni novici

Čutna pot

21.05.2018 - Na igrišču enote Kekec smo postavili čutno pot. Ponosni smo nanjo, ker smo jo zgradili z medsebojnim sodelovanjem vzgojiteljev in vzgojiteljic v enoti, hišnikov Mirka in Blaška in nekaterih otrok. Iskrena hvala. Hvala vsem staršem, ki ste posredovali material in tudi tistim, ki ste s svojim pozitivnim komentarjem podprli naše delo. Zdaj vas povabimo, da na prireditvi Praznik Vrtca Jarše, pogumno vsi " damo čevlje v kot in gremo bosi na pot". Se vidimo 31.5.2018, ob 15.30 uri, na igrišču enote Kekec. strokovni delavci enote Kekec

Vabilo na festival JUNIJ v Ljubljani

17.05.2018 - Festival Junij v Ljubljani V prilogi v celotni novici vam pošiljamo program festivala Junij v Ljubljani, ki bo od 8. do 21. junija 2018 na Kongresnem trgu. Vsi dogodki so povsem brezplačni in odprti za širšo javnost. Program je pester: lutkovne predstave, delavnice ipd. Več v celotni novici.