Novice

Aktivnosti za otroke v mesecu avgustu v okviru Zelene prestolnice

Spoštovani,

v okviru programa Zelene prestolnice Evrope 2016 je mesec avgust posvečen trajnostnemu turizmu. Del programa je namenjen tudi otrokom, zato vas vljudno vabimo, da se nam pridružite na kateri izmed delavnic, igric ali drugih aktivnosti, ki smo jih pripravili v informacijski točki Zelene prestolnice 2016, Točki.Zate.

2. 8. 2016

torek

11:00 – 12:00

 

Zgodba o Varuhu zakladov

Dediščina kolišč na Ljubljanskem barju in Krajinski park

Ljubljansko barje, mozaična krajina travnikov, njiv, mejic in vodotokov je od let 2008 zavarovana kot Krajinski park Ljubljansko barje. Preko slikovitih fotografij in ilustracij se bomo odpravili na potepanje po tej čarobni pokrajini. Odkrivali bomo pestri živalski in rastlinski svet ter izredno bogato kulturno dediščino, ki jo pestuje barjanska ravnica. Za konec pa bomo pokukali še v skrinjo Varuha zakladov. Kdo ve, morda se tam skriva, kaj zanimivega tudi za vas.

Javni zavod Krajinski park Ljubljansko barje

2. 8. 2016

torek

15:00 – 16:00

 

Zgodba o Varuhu zakladov

Dediščina kolišč na Ljubljanskem barju in Krajinski park

Ljubljansko barje, mozaična krajina travnikov, njiv, mejic in vodotokov je od let 2008 zavarovana kot Krajinski park Ljubljansko barje. Preko slikovitih fotografij in ilustracij se bomo odpravili na potepanje po tej čarobni pokrajini. Odkrivali bomo pestri živalski in rastlinski svet ter izredno bogato kulturno dediščino, ki jo pestuje barjanska ravnica. Za konec pa bomo pokukali še v skrinjo Varuha zakladov. Kdo ve, morda se tam skriva, kaj zanimivega tudi za vas.

Javni zavod Krajinski park Ljubljansko barje

2. 8. 2016

torek

17:00 – 20:00

Delavnica izdelovanja spominkov iz odpadnih materialov

Četrtna skupnost Rožnik bo v sodelovanju z društvom Mladi v turizmu pripravila delavnico na kateri bodo prikazali izdelavo spominkov iz odpadnih materialov. Obiskovalci se boste lahko seznanili s pomenom ponovne uporabe odpadnih materialov in možnostjo umestitve v turistično ponudbo. Spominki predstavljajo lepo darilo za prijatelje in družino, še posebej če jih naredite sami. Osnovnošolci in vsi, ki radi ustvarjate, lepo vabljeni, da se nam pridružite!

Četrtna skupnost Rožnik v sodelovanju z društvom Mladi v turizmu

 

4. 8. 2016

četrtek

10:00 – 11:00

 

Pravljica O škratu, ki ni hotel na počitnice (pripoveduje Tone Obadič)

Škrat Zeljko tako zelo uživa v svojem delu, da mu ne pade na kraj pameti, da bi kdaj šel na počitnice. Ne more si misliti, da bi za to, da bi v daljnih krajih spal v neznani postelji in jedel jedi z drugačnim okusom, moral zapustiti svoj dom in prijatelje. Zeljko raje vidi, da gredo na počitnice drugi in mu iz tujega sveta pošljejo kakšno razglednico. (Rien Poortvliet: O škratu, ki ni hotel na počitnice, prevod iz italijanščine.)

Mestna Knjižnica Ljubljana

 

11. 8. 2016

četrtek

10:00 – 11:00

Pravljica O škratu, ki ni hotel na počitnice (pripoveduje Tone Obadič)

Škrat Zeljko tako zelo uživa v svojem delu, da mu ne pade na kraj pameti, da bi kdaj šel na počitnice. Ne more si misliti, da bi za to, da bi v daljnih krajih spal v neznani postelji in jedel jedi z drugačnim okusom, moral zapustiti svoj dom in prijatelje. Zeljko raje vidi, da gredo na počitnice drugi in mu iz tujega sveta pošljejo kakšno razglednico. (Rien Poortvliet: O škratu, ki ni hotel na počitnice, prevod iz italijanščine.)

Mestna knjižnica Ljubljana

 

22. 8. 2016

ponedeljek

11:00 – 19:00

Lepa Žoga

Med 11. in 19. uro bo potekala predstavitev Lepe Žoge, ki domuje na obrobju parka Tivoli. To je mesto, kjer gostujejo različni dogodki, festivali in kjer se ob sredah dobivamo na kultnih »Hodokih«. Street food, ki tudi v Sloveniji privablja vedno več navdušencev, bo ekipa pripravljala na premičnem žaru – koložaru- narejenem na triciklu. In ker je v Lepi Žogi veliko stvari povezanih s kolesarstvom, si bodo lahko obiskovalci skozi celodnevne aktivnosti ogledali tudi projekt Kofetna postaja. Ime izhaja iz kolesarskega izraza okrepna postaja (ang. Feed zone), torej mesto, kjer se kolesarji okrepčajo. Cilj je ponuditi vrhunsko kavo za seboj, v primerni embalaži tako za pešce kot kolesarje. V Lepi Žogi so v ta namen razvili »cup holder« za na kolo, ki je primeren tudi za ročaj dežnika ali vozička za dojenčke. Arhitekturna zasnova Kofetne postaje, ki je delo Špele Kokalj Velimirović, omogoča lahek dostop s kolesom, nudi pa tudi Samopopravljalnico koles (delo Bora Čeha) in stojala za kolesa.

Na Točki.Zate. si boste lahko ogledali, kako je projekt nastal, na ogled bodo različni kratki filmi, ob 15. uri pa vas vabimo na pogovor z arhitektko Špelo Kokalj Velimirović, ki je projekt zasnovala. Ob 12. in ob 17. uri bodo pod vodstvom Urške Babuder potekale otroške delavnice na temo kolesarstva. Starši si boste med tem lahko privoščili kavo za na pot, postavljeno prav tako na premičnem triciklu. Vljudno vabljeni.

Lepa Žoga

 

24. 8. 2016

sreda

10:00 – 12:00

 

Kreativne delavnice za otroke na zeleno tematiko

Četrtna skupnost Šentvid bo v sodelovanju z Osnovno šolo Franca Rozmana Staneta predstavila praktično delo v okviru kreativnih delavnic za otroke. Delavci in učenci osnovne šole bodo skozi praktičen prikaz pokazali, kaj vse se da narediti iz na videz odsluženih stvari. Seveda boste svoje spretnosti lahko preizkusili tudi sami. Pridite, zanimivo bo!

Četrtna skupnost Šentvid v sodelovanju z OŠ Franca Rozmana Staneta

 

24. 8. 2016

sreda

16:00 – 19:00

 

Predstavitev dejavnosti Knjižnice Šentvid

s poudarkom na projektu EKO TEDEN

Četrtna skupnost Šentvid bo v sodelovanju s Knjižnico Šentvid pripravila zanimiv program skozi katerega bodo predstavili številne dejavnosti knjižnice, še posebej projekt EKO TEDEN. Knjižnica Šentvid redno organizira EKO TEDEN. Vsak mesec za en teden pripravijo dogodke za odrasle in otroke, s katerimi opozarjajo na okolje, naravo in prostor, v katerem živimo. Je tudi prva knjižnica v Ljubljani, v kateri si lahko knjige izposojate in vračate z uporabo knjigomata.

Četrtna skupnost Šentvid v sodelovanju s Knjižnico Šentvid

 

28. 8. 2016

nedelja

10:00 – 12:00

 

Animacijske delavnice za otroke

Ustvarjalci abonmaja ŠODRČEK bodo otroke skozi delavnice popeljali v deželo domišljije in pravljic. Otroci se bodo srečali s pravljičnimi junaki in jim pomagali ustvarjati zgodbo.

Četrtna skupnost Šentvid v sodelovanju s KUD Šentvid

 

Prijave za dogodke Mestne knjižnice Ljubljana zbira Erika Žitko - erika.zitko@mklj.si.

 

Za informacije o dogodkih, ki jih organizirajo četrtne skupnosti, se obrnite na Karolino Pavčič, karolina.pavcic@ljubljana.si, 01 306 48 17, za informacije o ostalih dogodkih pa na Katarino Marinovič, katarina.marinovic@visitljubljana.si, 040 294 446.

 

Pomembno obvestilo:

Trudimo se, da je program Točke.Zate. pester in raznolik, zato pri izvedbi aktivnosti sodelujemo z različnimi izvajalci. Zaradi večjega števila izvajalcev in dogodkov lahko pride do sprememb v programu, ki jih težko predvidimo oziroma nanje težko vplivamo.  

 

Zato vas vljudno prosimo, da se pred udeležbo na različnih dogodkih prepričate o morebitnih spremembah ure, vsebine ali odpovedi dogodkov.

Aktualne informacije o programu Točke. Zate. vedno najdete na naši spletni strani http://www.zelenaljubljana.si/info-tocka ali na našem Facebook profilu https://www.facebook.com/ZelenaprestolnicaEvrope/. V primeru dodatnih vprašanj ali nejasnosti pa se lahko obrnete tudi na nas (Maja Gojkovič, 306 40 55, maja.gojkovic@ljubljana.si).

 

Vljudno vabljeni k udeležbi!

Novice in aktualne vsebine

Obvestilo o stavki

19.01.2018 - Spoštovani starši, na dan 14. 2. 2018 je načrtovana stavka v vseh VIZ ustanovah. Pojasnila so v dopisu SVIZ-a, ki je v celotni novici. Na ta dan bo organizirano varstvo. Hvala za vaše razumevanje in strpnost.
več

Povzetek predavanja Partnerski odnos z dne 10. 1. 2018

11.01.2018 - Spoštovani starši, v celotni novici je krajši povzetek predavanja predavatelja Andreja Pešca o partnerskem odnosu z dne 10. 1. 2018. Naslednje predavanje bo o vzgoji otrok. Predaval bo Marko Juhant. Vabljeni 12. 9. 2018 k poslušanju!
več

Vabilo na predavanje v okviru Šole za starše

5.01.2018 - Spoštovani starši in strokovni delavci, lepo vabljeni na tretje predavanje v okviru šole za starše, ki bo v sredo, 10. 1. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15 z naslovom PARTNERSKI ODNOS. Predaval bo Andrej Pešec. Ob vzgoji otrok oče in mama pozabita na prvobitni, njun odnos. Kako je ta pomemben in kakšno vlogo ima pri odraščanju otrok, pa nam bo povedal predavatelj. Več o vsebini predavanja in predavatelju si lahko preberete na spletni strani http://www.znanjezazivljenje.si . Lepo vabljeni!
več