Festival Junij v Ljubljani

Na Kongresnem trgu bo med 8. in 21. junijem 2017 potekal že 9. festival Junij v Ljubljani, ki prinaša številne vrhunske umetniške stvaritve s področij plesa, gledališča in glasbe. Dopoldanski in popoldanski program bo tradicionalno namenjen otrokom in družinam, večeri pa vrhunskim umetniškim dogodkom. Vse dogodke si bodo obiskovalci lahko ogledali brezplačno.

Festival bo v štirinajstih dneh ponudil več kot 30 kulturnih doživetij. Pet dni bo tematsko obarvanih, posvečeni bodo kul dnevu za mladino (9. junij), sodobnemu plesu (10. junij), baletu (13. junij), cirkuško gledališki umetnosti (19. junij) in prazniku glasbe (21. junij).

Ljubljana je od konca leta 2015 nosilka naslova Unescovo mesto literature in v tem okviru se bomo na Juniju v Ljubljani poklonili legendarni Muci copatarici, ki letos praznuje 60 let. Muci bomo posvetili lutkovne predstave, ilustratorka Ančka Gošnik Godec bo podpisovala knjige, otroci pa se bodo lahko udeležili tudi različnih ustvarjalnih delavnic in rajanja z Muco, ki otrokom privzgaja redoljubnost.

Festival se bo začel v četrtek, 8. junija, s koncertom Big Band Orkestra Slovenske vojske z gostoma Vlatkom Stefanovskim in Grego Skočirjem, zaključil pa na prvi poletni dan, 21. junija, ko se bomo ponovno pridružili mednarodni iniciativi Praznik glasbe, ki bo na ljubljanske ulice privabila številne glasbenike raznolikih glasbenih žanrov in generacij.

Vsi dogodki festivala Junij v Ljubljani so brezplačni, program prelistajte spodaj.

Vabljeni k ogledu video vsebin lanskega festivala.

Mi smo pa že na morju

18.06.2018 - Dragi starši najstarejših otrok, sporočamo, da so otroci srečno prispeli na morje (Poreč, Špadiče), vreme je prekrasno!

Obveščanje o novicah na spletni strani

14.06.2018 - Spoštovani starši, skladno z novo evropsko uredbo, ki je stopila v veljavo 25. maja 2018 (DGPR), ki opredeljuje tudi način pošiljanja e- obvestil, vam sporočamo, da vam lahko pošiljamo naša obvestila samo v primeru, da nam za to date vaše pisno soglasje. V kolikor želite biti še naprej obveščeni o naših aktivnostih v vrtcu vas prosimo, da na spodnji povezavi, ki jo dobite na vaš el.naslov, osvežite vaše podatke (glejte prilogo v celotni novici). V kolikor ne želite več prejemati naših novic, spodaj v vaši el. pošti z našo novico kliknite na zavihek odjava in v skladu z GDPR-jem boste izbrisani iz naše evidence in ne boste več prejemali naših novic. Hvala za razumevanje

Izlet na Mengeško kočo

8.06.2018 - Mengeška koča, sreda, 6.6.2018. Soparno poznopomladno popoldne. Nevihtne oblake je razpihal otroški smeh. V zavetju gozdne poti smo se povzpeli do vrha. Nekateri prvič, drugi v spomin na “stare čase”. Preizkusili večino športnih ovir na trimstezi. Ni nas bilo veliko, a tudi tisti najmanjši koraki so dosegli cilj. Naprej in nazaj. Naš pogovor na poti nazaj razkrije vse:”Kdaj gremo spet in kam nas vodi naslednji izlet?”. Pustimo se presenetiti ... do jeseni!