Festival Junij v Ljubljani

Na Kongresnem trgu bo med 8. in 21. junijem 2017 potekal že 9. festival Junij v Ljubljani, ki prinaša številne vrhunske umetniške stvaritve s področij plesa, gledališča in glasbe. Dopoldanski in popoldanski program bo tradicionalno namenjen otrokom in družinam, večeri pa vrhunskim umetniškim dogodkom. Vse dogodke si bodo obiskovalci lahko ogledali brezplačno.

Festival bo v štirinajstih dneh ponudil več kot 30 kulturnih doživetij. Pet dni bo tematsko obarvanih, posvečeni bodo kul dnevu za mladino (9. junij), sodobnemu plesu (10. junij), baletu (13. junij), cirkuško gledališki umetnosti (19. junij) in prazniku glasbe (21. junij).

Ljubljana je od konca leta 2015 nosilka naslova Unescovo mesto literature in v tem okviru se bomo na Juniju v Ljubljani poklonili legendarni Muci copatarici, ki letos praznuje 60 let. Muci bomo posvetili lutkovne predstave, ilustratorka Ančka Gošnik Godec bo podpisovala knjige, otroci pa se bodo lahko udeležili tudi različnih ustvarjalnih delavnic in rajanja z Muco, ki otrokom privzgaja redoljubnost.

Festival se bo začel v četrtek, 8. junija, s koncertom Big Band Orkestra Slovenske vojske z gostoma Vlatkom Stefanovskim in Grego Skočirjem, zaključil pa na prvi poletni dan, 21. junija, ko se bomo ponovno pridružili mednarodni iniciativi Praznik glasbe, ki bo na ljubljanske ulice privabila številne glasbenike raznolikih glasbenih žanrov in generacij.

Vsi dogodki festivala Junij v Ljubljani so brezplačni, program prelistajte spodaj.

Vabljeni k ogledu video vsebin lanskega festivala.

Srečno prispeli

18.04.2018 - Dragi starši, otroci skupine 4-5 letnikov iz enote Kekec so srečno prispeli na kmetijo. Čakajo jih čudoviti, sončni dnevi.

Garažna razprodaja

16.04.2018 - Spoštovani starši in otroci, v sredo vas čaka garažna razprodaja v OŠ Jožeta Moškriča. Več v celotni novici.

Otroci srečno prispeli

16.04.2018 - Dragi starši, otroci iz enote Rožle in Mojca so srečno prispeli na kmetijo in že uživajo v dogodiviščinah, ki jih čakajo.