Festival Junij v Ljubljani

Na Kongresnem trgu bo med 8. in 21. junijem 2017 potekal že 9. festival Junij v Ljubljani, ki prinaša številne vrhunske umetniške stvaritve s področij plesa, gledališča in glasbe. Dopoldanski in popoldanski program bo tradicionalno namenjen otrokom in družinam, večeri pa vrhunskim umetniškim dogodkom. Vse dogodke si bodo obiskovalci lahko ogledali brezplačno.

Festival bo v štirinajstih dneh ponudil več kot 30 kulturnih doživetij. Pet dni bo tematsko obarvanih, posvečeni bodo kul dnevu za mladino (9. junij), sodobnemu plesu (10. junij), baletu (13. junij), cirkuško gledališki umetnosti (19. junij) in prazniku glasbe (21. junij).

Ljubljana je od konca leta 2015 nosilka naslova Unescovo mesto literature in v tem okviru se bomo na Juniju v Ljubljani poklonili legendarni Muci copatarici, ki letos praznuje 60 let. Muci bomo posvetili lutkovne predstave, ilustratorka Ančka Gošnik Godec bo podpisovala knjige, otroci pa se bodo lahko udeležili tudi različnih ustvarjalnih delavnic in rajanja z Muco, ki otrokom privzgaja redoljubnost.

Festival se bo začel v četrtek, 8. junija, s koncertom Big Band Orkestra Slovenske vojske z gostoma Vlatkom Stefanovskim in Grego Skočirjem, zaključil pa na prvi poletni dan, 21. junija, ko se bomo ponovno pridružili mednarodni iniciativi Praznik glasbe, ki bo na ljubljanske ulice privabila številne glasbenike raznolikih glasbenih žanrov in generacij.

Vsi dogodki festivala Junij v Ljubljani so brezplačni, program prelistajte spodaj.

Vabljeni k ogledu video vsebin lanskega festivala.

Obvestilo glede stavke s strani MOL-a

14.02.2018 - Spoštovani, Mestna občina Ljubljana spoštuje pravico do stavke zaposlenih v vzgojno izobraževalnih zavodih, vendar se hkrati zavedamo, da je naše skupno poslanstvo v prvi vrsti zagotoviti kvalitetno skrb za naše otroke. Zato vas ponovno prosimo in pričakujemo, da bo vsaka šola oziroma vrtec zagotovila najmanj eno odprto enoto in varstvo za vse otroke, ki jih bodo starši pripeljali tudi na dan stavke, vključno z organizacijo prehrane in prevoza. Mestna občina Ljubljana je v obvestilu za medije ter na svoji spletni strani sporočila, da so vrtci in šole na dan stavke odprti (povezava na obvestila na spletni strani: https://www.ljubljana.si/ ) . Usklajeno informacijo s podatki o načinu organiziranosti dela na dan stavke objavite tudi na svoji spletni strani.

Vpis v vrtec Jarše, šolsko leto 2018/2019

13.02.2018 - Spoštovani starši, vpis v Vrtec Jarše bo potekal vsak dan na upravi Vrtca Jarše, Rožičeva ulica 10, od 1. 3. do 15. 3. 2018 v času od 8.00 do 15.30 ure, v četrtek 1. 3. in 8. 3. tudi do 18.00 ure (upoštevajte odmor od 12.00 do 12.30 ure). Več informacij v celotni novici. Vabljeni tudi na Dan odprtih vrat Vrtca Jarše v sredo, 21. 2. od 9.30 ure do 11.00 ure. Več informacij lahko dobite pri svetovalni delavki, Ajdi Bivic po telefonu 031 579 492. Lepo vabljeni k ogledu in vpisu!

Združevanje v petek, 9. 2.

6.02.2018 - V celotni novici je obvestilo glede združevanja v petek, 9. 2. 2018. Odprti bosta enota Kekec in Mojca. Hvala za vaše razumevanje.