Gledališče Luna

V okviru projekta Sredin vrtiljak so otroci iz skupine Metuljev povabili svoje prijatelje iz skupine Zajčki v Gledališče Luna, kjer so si ogledali predstavo Krokodokodil. Na koncu je vsak otrok lahko pobarval svojega Krokodokodila. Naslednjo sredo so se vloge zamenjale, saj so otroci iz skupine Zajčki povabili prijatelje iz skupine Metuljev. Pripravili so pripovedovanje zgodbe "Kaj bomo naredili z Vekavčkom?". Nato so sledile likovne delavnice, kjer si je vsak otrok lahko izdelal svojega Vekavčka. Ko je vsak otrok imel svoj izdelek so se posladkali s suhim sadjem, ki so ga otroci iz igranice B1 naredili sami s pomočjo vzgojiteljice. In tako je minilo še eno lepo, zabavno, prijetno dopoldne druženja in igre.

Vzgojiteljice in otroci iz skupine Metulji in Zajčki

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.