Obisk otrok iz enote Mojca D trakt v PGD Šmartno

V oktobru - mesecu požarne varnosti so se skupine iz D-trakta (enota Mojca)  odpravile na obisk v PGD Šmartno. Gospod Matjaž in ostali gasilci so jim predstavili gasilsko vozilo. Ciljali so tarčo s curkom vode, si ogledali kratek film, ter se posladkali. Ker pa gasilci vedno radi pomagajo, so jim skrajšali pot do vrtca in jih odpeljali z gasilskim kombijem v vrtec.
Hvala gasilcem PGD Šmartno.

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.