Polžje igre Moščanskih vrtcev

V četrtek, 16. 4. 2015, se je v dvorani Slovan na Kodeljevem odvijala tradicionalna športna prireditev, imenovana Polžje igre Moščanskih vrtcev. Vrtec Jarše smo predstavljali otroci in zaposleni enote Kekec.
Vsak od petih moščanskih vrtcev je pripravil svojo tekmovalno igro in jo predstavil ostalim tekmovalcem. Ob glasni podpori navijačev je naša ekipa zasedla zelo dobro tretje mesto.

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.