Ptičja svatba v enoti Mojca

VRTEC JARŠE – enota Mojca

GREGORJEVO – PTIČJA ŽENITEV

12. 3. - V Ljubljani in njeni okolici so že nekoč menili, da je to dan, ko se ptički ženijo. Ta lep običaj se je ohranil vse do danes, ko Gregorjevo velja za slovenski praznik zaljubljencev.

Na ta dan imajo ptički gostijo in na vsakem grmu visijo pogačice ali druge dobrote.

Otroci iz Vrtca Jarše smo skupaj z vzgojiteljicami, ga. ravnateljico, pomočnico ravnateljice, kuharicami in hišnikom iskali po grmovju, živi meji in drevesih, če je morda ostalo kaj od ptičje gostije. Seveda smo našli marsikaj dobrega in okusnega.
Naše kuharice so iz testa napekle ptičke in ptičice.
Na igrišču vrtca smo celo dopoldne veselo rajali in plesali ob glasbi. Tudi sami smo zapeli pesmice o ptičkih.
Sedaj pa bomo še naprej spremljali ptice, da bomo videli, kje bodo ptičke spletale svoja gnezda in vanje valila jajčeca, da nas bo novi rod ptičic razveseljeval s svojim petjem.

Obvestilo o stavki

19.01.2018 - Spoštovani starši, na dan 14. 2. 2018 je načrtovana stavka v vseh VIZ ustanovah. Pojasnila so v dopisu SVIZ-a, ki je v celotni novici. Na ta dan bo organizirano varstvo. Hvala za vaše razumevanje in strpnost.

Povzetek predavanja Partnerski odnos z dne 10. 1. 2018

11.01.2018 - Spoštovani starši, v celotni novici je krajši povzetek predavanja predavatelja Andreja Pešca o partnerskem odnosu z dne 10. 1. 2018. Naslednje predavanje bo o vzgoji otrok. Predaval bo Marko Juhant. Vabljeni 12. 9. 2018 k poslušanju!

Vabilo na predavanje v okviru Šole za starše

5.01.2018 - Spoštovani starši in strokovni delavci, lepo vabljeni na tretje predavanje v okviru šole za starše, ki bo v sredo, 10. 1. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15 z naslovom PARTNERSKI ODNOS. Predaval bo Andrej Pešec. Ob vzgoji otrok oče in mama pozabita na prvobitni, njun odnos. Kako je ta pomemben in kakšno vlogo ima pri odraščanju otrok, pa nam bo povedal predavatelj. Več o vsebini predavanja in predavatelju si lahko preberete na spletni strani http://www.znanjezazivljenje.si . Lepo vabljeni!