Ptičja svatba v enoti Mojca

VRTEC JARŠE – enota Mojca

GREGORJEVO – PTIČJA ŽENITEV

12. 3. - V Ljubljani in njeni okolici so že nekoč menili, da je to dan, ko se ptički ženijo. Ta lep običaj se je ohranil vse do danes, ko Gregorjevo velja za slovenski praznik zaljubljencev.

Na ta dan imajo ptički gostijo in na vsakem grmu visijo pogačice ali druge dobrote.

Otroci iz Vrtca Jarše smo skupaj z vzgojiteljicami, ga. ravnateljico, pomočnico ravnateljice, kuharicami in hišnikom iskali po grmovju, živi meji in drevesih, če je morda ostalo kaj od ptičje gostije. Seveda smo našli marsikaj dobrega in okusnega.
Naše kuharice so iz testa napekle ptičke in ptičice.
Na igrišču vrtca smo celo dopoldne veselo rajali in plesali ob glasbi. Tudi sami smo zapeli pesmice o ptičkih.
Sedaj pa bomo še naprej spremljali ptice, da bomo videli, kje bodo ptičke spletale svoja gnezda in vanje valila jajčeca, da nas bo novi rod ptičic razveseljeval s svojim petjem.

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.