Ptičja svatba v enoti Mojca

VRTEC JARŠE – enota Mojca

GREGORJEVO – PTIČJA ŽENITEV

12. 3. - V Ljubljani in njeni okolici so že nekoč menili, da je to dan, ko se ptički ženijo. Ta lep običaj se je ohranil vse do danes, ko Gregorjevo velja za slovenski praznik zaljubljencev.

Na ta dan imajo ptički gostijo in na vsakem grmu visijo pogačice ali druge dobrote.

Otroci iz Vrtca Jarše smo skupaj z vzgojiteljicami, ga. ravnateljico, pomočnico ravnateljice, kuharicami in hišnikom iskali po grmovju, živi meji in drevesih, če je morda ostalo kaj od ptičje gostije. Seveda smo našli marsikaj dobrega in okusnega.
Naše kuharice so iz testa napekle ptičke in ptičice.
Na igrišču vrtca smo celo dopoldne veselo rajali in plesali ob glasbi. Tudi sami smo zapeli pesmice o ptičkih.
Sedaj pa bomo še naprej spremljali ptice, da bomo videli, kje bodo ptičke spletale svoja gnezda in vanje valila jajčeca, da nas bo novi rod ptičic razveseljeval s svojim petjem.

Srečno prispeli

18.04.2018 - Dragi starši, otroci skupine 4-5 letnikov iz enote Kekec so srečno prispeli na kmetijo. Čakajo jih čudoviti, sončni dnevi.