Ptičja svatba v enoti Mojca

VRTEC JARŠE – enota Mojca

GREGORJEVO – PTIČJA ŽENITEV

12. 3. - V Ljubljani in njeni okolici so že nekoč menili, da je to dan, ko se ptički ženijo. Ta lep običaj se je ohranil vse do danes, ko Gregorjevo velja za slovenski praznik zaljubljencev.

Na ta dan imajo ptički gostijo in na vsakem grmu visijo pogačice ali druge dobrote.

Otroci iz Vrtca Jarše smo skupaj z vzgojiteljicami, ga. ravnateljico, pomočnico ravnateljice, kuharicami in hišnikom iskali po grmovju, živi meji in drevesih, če je morda ostalo kaj od ptičje gostije. Seveda smo našli marsikaj dobrega in okusnega.
Naše kuharice so iz testa napekle ptičke in ptičice.
Na igrišču vrtca smo celo dopoldne veselo rajali in plesali ob glasbi. Tudi sami smo zapeli pesmice o ptičkih.
Sedaj pa bomo še naprej spremljali ptice, da bomo videli, kje bodo ptičke spletale svoja gnezda in vanje valila jajčeca, da nas bo novi rod ptičic razveseljeval s svojim petjem.

Vabilo na predavanje

10.10.2018 - Spoštovani starši, v sredo, 17. 10. 2018 ob 17.00 uri vas vabimo na predavanje, ki je bilo med starši preteklo šolsko leto izjemno dobro sprejeto. Predavanje bo v telovadnici enote Kekec z naslovom VZGOJNI IZZIVI, vodila ga bo psihologinja Lea Beznik. Prijazno vabljeni!

Predavanje Marka Juhanta

5.09.2018 - Spoštovani starši, lepo vabljeni na brezplačno predavanje Marka Juhanta, ki bo v sredo, 12. 9. ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15.Več v celotni novici.

Novi začetki, nove poti

31.08.2018 - Otroško, igrivo in nasmejano novo vrtčevsko leto. Popotnica novim doživetjem je v celotni novici. Kolektiv Vrtca Jarše