Skok po knjigo

Ob svetovnem dnevu knjige, 22. aprila, in ob zaključku projekta CICIUHEC - bralna značka v sodelovanju z Mestno knjižnico Ljubljana, so se otroci D - trakta iz enote Mojca udeležili tradicionalnega skoka po knjigo.
Otroci so se pomerili v skoku v daljino. Najboljši skakalec je priskakal lepo nagrado za svojo skupino - knjigo.
Zahvaljujemo se Mestni knjižnici Ljubljana (Marisi in Dušanu) za prijetno druženje in lepe nagrade.

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.