Galerija

Skupina Račk iz enote Kekec so se udeležili gibalnih uric v Javnem zavodu Cene Štupar

V sredo, 15.4.2015, smo bili otroci iz skupine »Račke« iz enote Kekec povabljeni na gibalne urice v angleščini v projektu »Medgeneracijsko druženje« v Javni zavod Cene Štupar.

V skupini »Račke« se v tem šolskem letu spoznavamo z angleškimi besedami. Zato smo se na začetku srečanja pozdravili v angleščini.
Z učiteljico angleščine, ga. Andrejo, in upokojenkami smo se skupaj naučili ples »Head and shoulder«. Potem smo omenjen ples ponovili še v manjših skupinah. Ker smo ta ples hitro usvojili, smo se pozabavali še z baloni. Ob tem pa smo se naučili še eno angleško pesmico, in sicer »Up and down«.
Najbolj zabavna pa je bila igra »Night-day«, ki jo drugače poznamo kot igro »Noč-dan«.

V prijetni družbi nam je urica druženja hitro minila.

Gibalne_urice_v_angleščini.pdf

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.