Galerija

Tradicionalna prireditev spuščanja gregorčkov po Gradaščici skupine Modri dirkači

Na Gregorjevo se po ljudskih šegah ženijo ptički, ljudje pa se veselimo sonca, luči in daljših dni. Tradicionalno marsikje po Sloveniji na predvečer gregorjevega po reki spuščajo posebne ladijce, tako imenovanje  gregorčke.

Otroci iz skupine Modri dirkači so s svojimi starši, bratci, sestricami, babicami in dedki spustili svoje gregorčke po Gradaščici v sredo, 11. 3. 2015.

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.