Garažna razprodaja

Na naši šoli bomo v sredo,  dne 18. 4. 2018  v okviru EKO projekta ponovno organizirali GARAŽNO RAZPRODAJO. Potekala bo v 1. avli OŠ Jožeta Moškriča, od 16.00 do 17.30 ure.

Kot na prejšnjih razprodajah, bomo tudi tokrat: prodajali, nakupovali in zamenjevali vse, kar je še uporabno in ne potrebujemo več. S tem bomo poskrbeli za zmanjšanje porabe energije ter posledično znižanje stroškov in zmanjšanje stopnje obremenjevanja okolja, ki nastaja pri proizvodnji. Naučili se bomo spoštovati materialne dobrine in dali v ponovno uporabo stvari, ki jih ne potrebujem več, pa niso za v smeti. Vanje je vložene veliko energije, materialov in dela in lahko pridejo prav še komu drugemu. Učili se bomo tudi rokovati z denarjem, računali in se igrali prodajalce.

Tudi tokrat bo organiziran SREČELOV  (vsaka srečka je dobitna). Srečka bo vredna 1 evro, dobiček pa bo namenjen nakupu igrač, didaktičnih pripomočkov in materialov za ustvarjanje.

Na prireditvi bomo ugodno prodajali ali kupovali potrebščine drug od drugega, se skupaj poigrali, klepetali, kupili srečko in se imeli lepo. Pripeljite s seboj prijatelje, sosede in sorodnike, osvojite nagrado ter z nami preživite prijeten popoldan.

PRISRČNO VABLJENI!                                                                 Učenci in učitelji podaljšanga bivanja OŠ JOŽETA MOŠKRIČA

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.