Oglasna deska

Informacije o uveljavljanju zdravstvene rezervacije

Uveljavljanje zdravstvene rezervacije

Informacije glede uveljavljanja zdravstvene rezervacije:
Starši, za katere je Mestna občina Ljubljana dolžna kriti del cene programa predšolske vzgoje v javnem vrtcu, lahko na podlagi drugega odstavka 10. člena Sklepa o določitvi cen programov predšolske vzgoje v javnih vrtcih, znižanju plačil staršev in rezervacij (Uradni list RS, št. 57/2012; v nadaljevanju: Sklep), zaprosite za koriščenje zdravstvene rezervacije.

V kolikor koristite rezervacijo izven letnega termina, to je od 1. junija do 30. septembra, morate na podlagi 2. odstavka 10. člena Sklepa vlogo za koriščenje zdravstvene rezervacije s priloženim zdravniškim potrdilom otrokovega pediatra posredovati na obrazcu na naslov: Mestno občino Ljubljana, Oddelek za predšolsko vzgojo in izobraževanje, Mestni trg 1, Ljubljana ali kot sken po e-pošti: glavna.pisarna@ljubljana.si. O vlogi za koriščenje zdravstvene rezervacije odloči organ Mestne občine Ljubljana, pristojen za predšolsko vzgojo.

Rezervacijo lahko uveljavite za neprekinjeno odsotnost otroka najmanj en in največ dva meseca v tekočem koledarskem letu. Rezervacijo za namen počitniške dejavnosti ali v primeru bolezni otroka lahko koristite v skupnem trajanju največ dva meseca v tekočem koledarskem letu.

V kolikor imate hkrati v vrtec vključenega več kot enega otroka, lahko uveljavite rezervacijo le za najstarejšega otroka, za katerega se ne sofinancira plačilo staršev iz državnega proračuna. Za rezervacijo plačate 30 %, z odločbo določenega dohodkovnega razreda, brez upoštevanja dodatnih znižanj iz 6. in 8. člena Sklepa.

Obrazec

vloga_za_koriscenje_rezervacij.pdf

Povezava na obvestilo MOL-a Uveljavljanje zdrav.rezervacije

Zahvala

12.06.2019 - 25. jubilejni Praznik Vrtca Jarše je z nami! Hvala vsem, ki ste pomagali pri njegovi uresničitvi.

Otroci prispeli v Špadiče

10.06.2019 - Spoštovani starši, obveščamo vas, da so otroci srečno prispeli v Poreč. Čaka jih zelo lepo vreme in polno morskih dogodivščin.

Obvestilo glede sivih vran

30.05.2019 - V celotni novici je obvestilo glede sivih vran, ki postajajo ogrožujoče za okolje in druge živalske vrste.