Oglasna deska

Nudenje prvi pomoči otroku

Vrtec Jarše je dobil ponudbo tečaja za nudenje prve pomoči otroku. Če bo zanimanje veliko, se bo tečaj izvedel tako za strokovne delavce kot tudi starše otrok, ki obiskujejo Vrtec Jarše. Če vas tečaj zanima, javite svetovalni delavki Ajdi Bivic na elektronsko pošto svetovalna.sluzba@vrtec-jarse.si.

Obračam se na vas za pomoč pri izvajanju izobraževanja za vzgojitelje in starše iz znanj Pediatrične prve pomoči saj gre za nudenje prve pomoči otrokom. Zaposlena sem v Zavodu Zvezda in ponudila bi vam samoplačniški program, ki je zasnovan na podlagi 15 letnih izkušenj v zdravstveni negi otroka in mladostnika, ter dolgotrajnega dela z otroki s posebnimi potrebami. Program ponuja znanja, ki jih potrebujemo vzgojitelji in starši za varno počutje in odraščanje otroka. Otrok s svojim ravnanjem pogosto izzove nevarne situacije, ki se lahko končajo s poškodbo. Za vzgojitelje ponujam program na podlagi dokumenta PRIPOROČILA ZA UKREPANJE V VRTCIH OB NUJNIH STANJIH IN NENADNO NASTALIH BOLEZENSKIH ZNAKIH.
Za starše pa program, ki vsebuje obnovitev znanj iz temeljnih postopkov oživljanja saj je večina ta znanja nazadnje pridobila na tečaju prve pomoči preden ste postali vozniki motornih vozil. Obnovili bi znanja na področju temeljnih postopkov oživljanja, zaustavljanja krvavitev in predstavili bi vam kako lahko preprečimo poškodbe, da do njih sploh ne pride. Beisa Žabkar, direktorica Zavoda Zvezda

Obvestilo glede stavke s strani MOL-a

14.02.2018 - Spoštovani, Mestna občina Ljubljana spoštuje pravico do stavke zaposlenih v vzgojno izobraževalnih zavodih, vendar se hkrati zavedamo, da je naše skupno poslanstvo v prvi vrsti zagotoviti kvalitetno skrb za naše otroke. Zato vas ponovno prosimo in pričakujemo, da bo vsaka šola oziroma vrtec zagotovila najmanj eno odprto enoto in varstvo za vse otroke, ki jih bodo starši pripeljali tudi na dan stavke, vključno z organizacijo prehrane in prevoza. Mestna občina Ljubljana je v obvestilu za medije ter na svoji spletni strani sporočila, da so vrtci in šole na dan stavke odprti (povezava na obvestila na spletni strani: https://www.ljubljana.si/ ) . Usklajeno informacijo s podatki o načinu organiziranosti dela na dan stavke objavite tudi na svoji spletni strani.

Vpis v vrtec Jarše, šolsko leto 2018/2019

13.02.2018 - Spoštovani starši, vpis v Vrtec Jarše bo potekal vsak dan na upravi Vrtca Jarše, Rožičeva ulica 10, od 1. 3. do 15. 3. 2018 v času od 8.00 do 15.30 ure, v četrtek 1. 3. in 8. 3. tudi do 18.00 ure (upoštevajte odmor od 12.00 do 12.30 ure). Več informacij v celotni novici. Vabljeni tudi na Dan odprtih vrat Vrtca Jarše v sredo, 21. 2. od 9.30 ure do 11.00 ure. Več informacij lahko dobite pri svetovalni delavki, Ajdi Bivic po telefonu 031 579 492. Lepo vabljeni k ogledu in vpisu!

Združevanje v petek, 9. 2.

6.02.2018 - V celotni novici je obvestilo glede združevanja v petek, 9. 2. 2018. Odprti bosta enota Kekec in Mojca. Hvala za vaše razumevanje.