Oglasna deska

Nudenje prvi pomoči otroku

Vrtec Jarše je dobil ponudbo tečaja za nudenje prve pomoči otroku. Če bo zanimanje veliko, se bo tečaj izvedel tako za strokovne delavce kot tudi starše otrok, ki obiskujejo Vrtec Jarše. Če vas tečaj zanima, javite svetovalni delavki Ajdi Bivic na elektronsko pošto svetovalna.sluzba@vrtec-jarse.si.

Obračam se na vas za pomoč pri izvajanju izobraževanja za vzgojitelje in starše iz znanj Pediatrične prve pomoči saj gre za nudenje prve pomoči otrokom. Zaposlena sem v Zavodu Zvezda in ponudila bi vam samoplačniški program, ki je zasnovan na podlagi 15 letnih izkušenj v zdravstveni negi otroka in mladostnika, ter dolgotrajnega dela z otroki s posebnimi potrebami. Program ponuja znanja, ki jih potrebujemo vzgojitelji in starši za varno počutje in odraščanje otroka. Otrok s svojim ravnanjem pogosto izzove nevarne situacije, ki se lahko končajo s poškodbo. Za vzgojitelje ponujam program na podlagi dokumenta PRIPOROČILA ZA UKREPANJE V VRTCIH OB NUJNIH STANJIH IN NENADNO NASTALIH BOLEZENSKIH ZNAKIH.
Za starše pa program, ki vsebuje obnovitev znanj iz temeljnih postopkov oživljanja saj je večina ta znanja nazadnje pridobila na tečaju prve pomoči preden ste postali vozniki motornih vozil. Obnovili bi znanja na področju temeljnih postopkov oživljanja, zaustavljanja krvavitev in predstavili bi vam kako lahko preprečimo poškodbe, da do njih sploh ne pride. Beisa Žabkar, direktorica Zavoda Zvezda

Mi smo pa že na morju

18.06.2018 - Dragi starši najstarejših otrok, sporočamo, da so otroci srečno prispeli na morje (Poreč, Špadiče), vreme je prekrasno!

Obveščanje o novicah na spletni strani

14.06.2018 - Spoštovani starši, skladno z novo evropsko uredbo, ki je stopila v veljavo 25. maja 2018 (DGPR), ki opredeljuje tudi način pošiljanja e- obvestil, vam sporočamo, da vam lahko pošiljamo naša obvestila samo v primeru, da nam za to date vaše pisno soglasje. V kolikor želite biti še naprej obveščeni o naših aktivnostih v vrtcu vas prosimo, da na spodnji povezavi, ki jo dobite na vaš el.naslov, osvežite vaše podatke (glejte prilogo v celotni novici). V kolikor ne želite več prejemati naših novic, spodaj v vaši el. pošti z našo novico kliknite na zavihek odjava in v skladu z GDPR-jem boste izbrisani iz naše evidence in ne boste več prejemali naših novic. Hvala za razumevanje

Izlet na Mengeško kočo

8.06.2018 - Mengeška koča, sreda, 6.6.2018. Soparno poznopomladno popoldne. Nevihtne oblake je razpihal otroški smeh. V zavetju gozdne poti smo se povzpeli do vrha. Nekateri prvič, drugi v spomin na “stare čase”. Preizkusili večino športnih ovir na trimstezi. Ni nas bilo veliko, a tudi tisti najmanjši koraki so dosegli cilj. Naprej in nazaj. Naš pogovor na poti nazaj razkrije vse:”Kdaj gremo spet in kam nas vodi naslednji izlet?”. Pustimo se presenetiti ... do jeseni!