Oglasna deska

Povzetek prvega srečanja Šole za starše v letu 2014

Spoštovani starši,

izredno lepo se vam zahvaljujejmo za vašo udeležbo na prvem srečanju Šole za starše v tem letu. Tisti, ki se predavanja žal niste mogli udeležiti in tisti, ki bi radi malo ponovili vsebino, vas v prilogi čaka povzetek srečanja.

Predavanja se med seboj dopolnjujejo in navezujejo, naslednje bo v četrtek, 10. 4. 2014 ob 17.15 v telovadnici enote Mojca. Kratka vsebina naslednjega predavanja je v celotni novici.

VSEBINA PREDAVANJA 10. 4. 2014 OB 17. 15 V TELOVADNICI ENOTE MOJCA, Katja Rovšek Nikitovič - Kazni, nagrade in samospoštovanje

Zdravo samospoštovanje otroka kot temeljni imunski sistem, temeljni varovalni dejavnik, omogoča
otroku, mladostniku, odraslemu, da se na kar najbolj konstruktiven način sooča z življenjskimi izzivi,
stiskami. Gradi se od ranega otroštva naprej, odvisno pa je predvsem od zmožnosti otroku
pomembnih odraslih, da otroka resnično uzrejo kot posameznika, individuum. Razvoj
samospoštovanja ne poteka vzporedno z razvojem samozavesti, gre za dva ločena sistema. Tako
vzgojne metode, ki se uporabljajo za krepitev samozavesti (pohvala, povratna informacija,..) ne
vplivajo na oblikovanje samospoštovanja. Zdrav občutek samospoštovanja je tudi v močni korelaciji z
osebno odgovornostjo človeka. V sodobnem času se izkazuje, da so otroci pogosto vzgajani k razvoju
močne samozavesti, tudi na področjih, kjer sicer ni realna, kjer niso realno uspešni. Tovrstne vzgojne
prakse otrokom ne koristijo, ter jih ne pripravijo na kasnejše soočanje z življenjskimi preizkušnjami,
izzivi. Tako otroci in mladostniki zaradi notranje, osebnostne nestabilnosti teže presodijo, kdaj
postane njihovo vedenje destruktivno (nasilništvo) ali avtodestruktivno (zloraba drog, motnje
hranjenja, vse zasvojenosti itn.). Jasno je, da mladim ni mogoče preprečiti stika, soočanja z drogami,
ločitvami, preselitvami in drugimi stresnimi situacijami v življenju; potrebno jih je opremiti z notranjo
trdnostjo, ki jim bo omogočala suvereno, konstruktivno delovanje v težjih življenjskih situacijah.
Inštitut za sodobno družino MANAMI (pooblaščeni izvajalec mednarodnega projekta Familylab

Obvestilo glede stavke s strani MOL-a

14.02.2018 - Spoštovani, Mestna občina Ljubljana spoštuje pravico do stavke zaposlenih v vzgojno izobraževalnih zavodih, vendar se hkrati zavedamo, da je naše skupno poslanstvo v prvi vrsti zagotoviti kvalitetno skrb za naše otroke. Zato vas ponovno prosimo in pričakujemo, da bo vsaka šola oziroma vrtec zagotovila najmanj eno odprto enoto in varstvo za vse otroke, ki jih bodo starši pripeljali tudi na dan stavke, vključno z organizacijo prehrane in prevoza. Mestna občina Ljubljana je v obvestilu za medije ter na svoji spletni strani sporočila, da so vrtci in šole na dan stavke odprti (povezava na obvestila na spletni strani: https://www.ljubljana.si/ ) . Usklajeno informacijo s podatki o načinu organiziranosti dela na dan stavke objavite tudi na svoji spletni strani.

Vpis v vrtec Jarše, šolsko leto 2018/2019

13.02.2018 - Spoštovani starši, vpis v Vrtec Jarše bo potekal vsak dan na upravi Vrtca Jarše, Rožičeva ulica 10, od 1. 3. do 15. 3. 2018 v času od 8.00 do 15.30 ure, v četrtek 1. 3. in 8. 3. tudi do 18.00 ure (upoštevajte odmor od 12.00 do 12.30 ure). Več informacij v celotni novici. Vabljeni tudi na Dan odprtih vrat Vrtca Jarše v sredo, 21. 2. od 9.30 ure do 11.00 ure. Več informacij lahko dobite pri svetovalni delavki, Ajdi Bivic po telefonu 031 579 492. Lepo vabljeni k ogledu in vpisu!

Združevanje v petek, 9. 2.

6.02.2018 - V celotni novici je obvestilo glede združevanja v petek, 9. 2. 2018. Odprti bosta enota Kekec in Mojca. Hvala za vaše razumevanje.