Oglasna deska

Zbiranje zamaškov

V vrtcu zbiramo zamaške za Medino! Naredite nekaj malega za okolje in nekaj velikega za deklico!

Ime mi je Medina, sem 5,5 letna deklica iz Ljubljane. Zaradi nevarnega virusa med mamino nosečnostjo sem se rodila drugačna: sama ne zmorem hoditi ali jesti, sem zelo slabovidna in povem le nekaj besed, zaradi hudih epileptičnih napadov sem večkrat tudi v bolnišnici. Rada pa poslušam pesmice in se kot vsi otroci crkljam v naročju. Najraje pri očku in mamici, lepo pa mi je tudi v razvojnem oddelku vrtca.

Z očkom in mamico živimo zelo skromno, vendar so moje posebne potrebe povezane z dodatnimi stroški. Potrebujem posebne pripomočke in stalno pomoč različnih terapevtov. Poleg mojega zdravja je zdaj velika skrb staršev star, dotrajan in premajhen avto. Ker sem že precej zrasla in dobila večji prilagojen voziček, za vsakodnevni prevoz do vrtca in terapevtov nujno potrebujemo večji avto, ki bi ga naknadno prilagodili za prevoz mojega invalidskega vozička.

Hvaležni bomo vsem, ki ste pripravljeni z zbiranjem plastičnih pokrovčkov pomagati naši družini in narediti nekaj koristnega tudi za okolje.

Vsem se že vnaprej zahvaljujemo

Srčna pisma

17.01.2019 - Srčno pozdravljeni, v Skladu Viljem Julijan – skladu za otroke z redkimi boleznimi vas prijazno vabimo, da v vašem vrtcu ob prihajajočem svetovnem dnevu redkih bolezniki bo 28. februarja, skupaj z nami naredite nekaj dobrega in posebnega za male borce, ki imajo redko bolezen. Več v celotni novici.

Teden pisanja

17.01.2019 - Teden pisanja z roko od 21. do 25. januarja 2019 Društvo Radi pišemo z roko si že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko v času prevladujočega digitalnega komuniciranja. Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost. Spretnosti razvijamo z vajo. Nevrologi opozarjajo, da naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost. Več v celotni novici.