Povzetek predavanja Samozavesten otrok in vabilo na predavanje 15. 11. 2017

Predavanje Mami, oči, pomagajta mi, da se umirim, predavanje zakonske in družinske terapevtke Nataše Vrbnjak, 15. 11. 2017 ob 17.00, telovadnica enote Kekec

Starši pa tudi drugi vzgojitelji se večkrat znajdemo v situacijah, ko moramo umiriti otrokova močna čutenja, naj si bodo to strah, jeza, žalost ali sram, ki se sprožijo spričo nekaterih dogodkov. Velikokrat menimo, da bi moral otrok to že obvladati, če je vzgojen, starši pa bi morali to znati doseči, če so dobri starši.

Nevroznanstveniki, ki v zadnjih letih uspešno proučujejo možgane, nam s svojimi dognanji sporočajo, da to ne drži, saj so ugotovili, da otrokovi možgani tega ne zmorejo, dokler jim starši pri razvoju mehanizma za umirjanje čutenj, ki je v možganih, ne pomagajo s svojimi odraslimi, umirjenimi možgani. Kot moramo otroke naučiti, kako se drži žlico in zaveže čevlje, jih moramo naučiti tudi, kako se ljudje pomirimo, ko smo vznemirjeni.

a predavanju se bomo seznanili s prijemi, kako to doseči, da se starši v takih situacijah ne bomo  počutili nemočne in bomo otroku pomagali, da se bodo njegovi možganski deli, odgovorni za umirjanje čutenj, povezali tako, da mu bodo omogočali, da se bo tudi kasneje v življenju umirjal na zdrav način ter za to ne bo potreboval nadomestnih, nezdravih načinov, kot so zasvojenost z računalnikom, s telefonom, hrano, z alkoholom in drogami … Gre torej za mehanizem, ki bistveno vpliva na to, kako bo otrok tudi kot odrasel čustvoval, mislil in se vedel, in od katerega je torej odvisna kakovost njegovega življenja.

Povzetek predavanja SAMOZAVESTEN OTROK

/images/uploads/povzetek_predavanja_Samozavesten_otrok_11_10_Vrtec_Jarše.pdf

Otrok in igrače

9.11.2018 - Spoštovani starši! Lepo vabljeni na drugo predavanje v tem šolskem letu,ki bo v sredo, 14. 11. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec. Predavala nam bo socialna pedagoginja Damjana Šmid na temo OTROK IN IGRAČE. Več o sami vsebini predavanja v celotni novici. Pridružite se nam!

Združevanje v času jesenskih počitnic

25.10.2018 - Spoštovani starši, v tednu od 29. 10. 2018 do 1. 11. 2018 sta dežurni enoti Rožle in enota Kekec, v petek, 2. 11. 2018 le enota Kekec. Vse podrobnosti so v obvestilu v celotni novici. Prijetne praznike!

Vabilo na predavanje

10.10.2018 - Spoštovani starši, v sredo, 17. 10. 2018 ob 17.00 uri vas vabimo na predavanje, ki je bilo med starši preteklo šolsko leto izjemno dobro sprejeto. Predavanje bo v telovadnici enote Kekec z naslovom VZGOJNI IZZIVI, vodila ga bo psihologinja Lea Beznik. Prijazno vabljeni!