Novice

Vabilo na 4. srečanje v okviru Šole za starše

Spoštovani starši,

vabljeni na četrto srečanje za starše v okviru Šole za starše, ki bo v sredo, 15. 2. 2017 od 17.00 ure dalje v telovadnici enote Kekec. Predavanje bo vodila uni.dipl.psihologinja Lea Beznik z naslovom VZGOJNI IZZIVI, ki nam jih pri otrocih vseh starosti ne manjka. Vsebina predavanja in vabilo sta spodaj.  Vabljeni k poslušanju.

Vsi starši vemo, kako pomembno je telesno zdravje otroka in zato zavarujemo električne vtičnice in namestimo
varovalno ograjo na stopnice, potem skrbno pazimo, da na kolesu nosijo čelado, jih opozarjamo, da naj se ne
pogovarjajo s tujci. Nekako znamo predvideti telesne nevarnosti, ki pretijo otroku. Čustvene, vedenjske težave,
neuspehe v šoli in nizko koncentracijo, motnje hranjenja, anksioznosti, nizko samopodobo in samozavest ter slabe
medosebne odnose pa predvidimo težje, a so na žalost zelo pogosti. Vsi starši želimo, da bi imeli otroci dobro
mnenje o samem sebi, da bi sklepali trdna prijateljstva ter živeli polno in zadovoljno življenje. Vendar je veliko bolj
preprosto zgrabiti otroka za roko ob prečkanju ceste kot pa mu pomagati, da obvladuje svojo jezo ali s nauči sklepati
prijateljstva. Poleg tega ne gre le za to, da starši ne vedo kako zagotoviti otrokovo čustveno zdravje, pač pa marsikdo
tudi ne verjame v uspešnost svojih naporov. Včasih česa ne naredimo, ker se ne zavedamo, kako bo to vplivalo in se
odražalo v prihodnosti. Na predavanju bomo s starši na podlagi konkretnih, vsakdanjih primerov razmišljali o
različnih vzgojnih izzivih s katerimi se srečuje vsak starš. Poleg tega pa se bomo spraševali tudi o tem, kako se odzivi
na pomembne vzgojna vprašanja lahko odražajo v poznejših letih.

VABILO

/images/uploads/plakat_šola_za_starše_15_2_vzgojni_izzivi.pdf

Novice in aktualne vsebine

Obvestilo o stavki

19.01.2018 - Spoštovani starši, na dan 14. 2. 2018 je načrtovana stavka v vseh VIZ ustanovah. Pojasnila so v dopisu SVIZ-a, ki je v celotni novici. Na ta dan bo organizirano varstvo. Hvala za vaše razumevanje in strpnost.
več

Povzetek predavanja Partnerski odnos z dne 10. 1. 2018

11.01.2018 - Spoštovani starši, v celotni novici je krajši povzetek predavanja predavatelja Andreja Pešca o partnerskem odnosu z dne 10. 1. 2018. Naslednje predavanje bo o vzgoji otrok. Predaval bo Marko Juhant. Vabljeni 12. 9. 2018 k poslušanju!
več

Vabilo na predavanje v okviru Šole za starše

5.01.2018 - Spoštovani starši in strokovni delavci, lepo vabljeni na tretje predavanje v okviru šole za starše, ki bo v sredo, 10. 1. 2018 ob 17.00 uri v telovadnici enote Kekec, ulica Hermana Potočnika 15 z naslovom PARTNERSKI ODNOS. Predaval bo Andrej Pešec. Ob vzgoji otrok oče in mama pozabita na prvobitni, njun odnos. Kako je ta pomemben in kakšno vlogo ima pri odraščanju otrok, pa nam bo povedal predavatelj. Več o vsebini predavanja in predavatelju si lahko preberete na spletni strani http://www.znanjezazivljenje.si . Lepo vabljeni!
več