Novice

Vabilo na 4. srečanje v okviru Šole za starše

Spoštovani starši,

vabljeni na četrto srečanje za starše v okviru Šole za starše, ki bo v sredo, 15. 2. 2017 od 17.00 ure dalje v telovadnici enote Kekec. Predavanje bo vodila uni.dipl.psihologinja Lea Beznik z naslovom VZGOJNI IZZIVI, ki nam jih pri otrocih vseh starosti ne manjka. Vsebina predavanja in vabilo sta spodaj.  Vabljeni k poslušanju.

Vsi starši vemo, kako pomembno je telesno zdravje otroka in zato zavarujemo električne vtičnice in namestimo
varovalno ograjo na stopnice, potem skrbno pazimo, da na kolesu nosijo čelado, jih opozarjamo, da naj se ne
pogovarjajo s tujci. Nekako znamo predvideti telesne nevarnosti, ki pretijo otroku. Čustvene, vedenjske težave,
neuspehe v šoli in nizko koncentracijo, motnje hranjenja, anksioznosti, nizko samopodobo in samozavest ter slabe
medosebne odnose pa predvidimo težje, a so na žalost zelo pogosti. Vsi starši želimo, da bi imeli otroci dobro
mnenje o samem sebi, da bi sklepali trdna prijateljstva ter živeli polno in zadovoljno življenje. Vendar je veliko bolj
preprosto zgrabiti otroka za roko ob prečkanju ceste kot pa mu pomagati, da obvladuje svojo jezo ali s nauči sklepati
prijateljstva. Poleg tega ne gre le za to, da starši ne vedo kako zagotoviti otrokovo čustveno zdravje, pač pa marsikdo
tudi ne verjame v uspešnost svojih naporov. Včasih česa ne naredimo, ker se ne zavedamo, kako bo to vplivalo in se
odražalo v prihodnosti. Na predavanju bomo s starši na podlagi konkretnih, vsakdanjih primerov razmišljali o
različnih vzgojnih izzivih s katerimi se srečuje vsak starš. Poleg tega pa se bomo spraševali tudi o tem, kako se odzivi
na pomembne vzgojna vprašanja lahko odražajo v poznejših letih.

VABILO

/images/uploads/plakat_šola_za_starše_15_2_vzgojni_izzivi.pdf

Novice in aktualne vsebine

Mi smo pa že na morju

18.06.2018 - Dragi starši najstarejših otrok, sporočamo, da so otroci srečno prispeli na morje (Poreč, Špadiče), vreme je prekrasno!
več

Obveščanje o novicah na spletni strani

14.06.2018 - Spoštovani starši, skladno z novo evropsko uredbo, ki je stopila v veljavo 25. maja 2018 (DGPR), ki opredeljuje tudi način pošiljanja e- obvestil, vam sporočamo, da vam lahko pošiljamo naša obvestila samo v primeru, da nam za to date vaše pisno soglasje. V kolikor želite biti še naprej obveščeni o naših aktivnostih v vrtcu vas prosimo, da na spodnji povezavi, ki jo dobite na vaš el.naslov, osvežite vaše podatke (glejte prilogo v celotni novici). V kolikor ne želite več prejemati naših novic, spodaj v vaši el. pošti z našo novico kliknite na zavihek odjava in v skladu z GDPR-jem boste izbrisani iz naše evidence in ne boste več prejemali naših novic. Hvala za razumevanje
več

Izlet na Mengeško kočo

8.06.2018 - Mengeška koča, sreda, 6.6.2018. Soparno poznopomladno popoldne. Nevihtne oblake je razpihal otroški smeh. V zavetju gozdne poti smo se povzpeli do vrha. Nekateri prvič, drugi v spomin na “stare čase”. Preizkusili večino športnih ovir na trimstezi. Ni nas bilo veliko, a tudi tisti najmanjši koraki so dosegli cilj. Naprej in nazaj. Naš pogovor na poti nazaj razkrije vse:”Kdaj gremo spet in kam nas vodi naslednji izlet?”. Pustimo se presenetiti ... do jeseni!
več